Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Velká cena Nymburka 2019

13. 11. 2019 Jiří Sobotka

 

V sobotu 19. 10. 2019 jsme v naší herně na Remanenci pořádali 8. ročník Velké ceny Nymburka pro žáky nymburských základních škol a studenty nižších ročníků zdejšího gymnázia. Účast byla tentokrát mimořádná. Do turnaje se přihlásilo 10 registrovaných žáků a – což je obzvlášť potěšující – 16 neregistrovaných.

Turnaj zahájil počtvrté za sebou nymburský starosta Tomáš Mach. Město Nymburk také bylo hlavním partnerem tohoto turnaje. Poté se již rozjely zápasy ve vyřazovacích skupinách.

V kategorii starších žáků dominoval František Veselý, který ve finále zdolal Radka Parvoniče. Na třetím místě se umístily Eliška Košvancová a Natálka Grospičová. Na štítě tentokrát zůstali sourozenci Foltovi

Kategorie mladších žáků se zúčastnili pouze 3 hráč, přesvědčivě zvítězil Patrik Košvanec před Králem a Wirtzem.

Nejsilněji obsazenou kategorii neregistrovaných s přehledem vyhrál Sokrates Zumas, za ním zůstali Farkaš, Mizera a Chailazov. Doufáme, že alespoň někteří z této kategorie postoupí z líhně Tomáše Kokojana do řádných soutěží jako členové našeho oddílu.

Turnaj proběhl v přátelské atmosféře, za hojné účasti rodičů i dalších rodinných příslušníků. Byl – jako již tradičně – řízen Jiřím Sobotkou, jemuž sekundovali Radek Eliška a Jakub Heršálek. Bufet tentokrát vedl Zdeněk Hájek.

 

Jiří Sobotka