Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Velká cena Nymburka 2018

29. 10. 2018 Jiří Sobotka

V sobotu 19. 10. 2018 jsme v naší herně na Remanenci pořádali 7. ročník Velké ceny Nymburka pro žáky nymburských základních škol a studenty nižších ročníků zdejšího gymnázia. Do turnaje se tentokrát přihlásilo šest starších žáků a pět mladších žáků, méně než obvykle. Přitom turnaj byl štědře sponzorován hlavním partnerem – městem Nymburk, ceny dodali i další partneři – sdružení Nymburk s klidem a ČD Cargo.

Turnaj zahájil již potřetí za sebou lídr sdružení Nymburk s klidem a budoucí nymburský starosta Tomáš Mach. Poté se již rozjely zápasy ve vyřazovacích skupinách, kde v obou kategoriích hrál každý s každým a čtyři nejlepší vždy postoupili do semifinále.

Kvalitu měly zejména zápasy v kategorii starších žáků, které byly velmi vyrovnané – každý ze startujících okusil již v základní skupině hořkost porážky. Před branami semifinále zůstali Filip Stejskal a Natálka Grospičová. Ve vzájemném utkání zvítězil Filip a stal se tak vítězem útěchy v této kategorii. Vítězem celé této kategorie se stal zaslouženě Franta Veselý, který v semifinále porazil po napínavém boji Lukáše Hájka 3:1 a ve finále si poradil s Martinem Minaříkem celkem hladce 3:0. Martin v semifinále porazil Tomáše Svobodu 3:1, když těžil z toho, že si Tomáš nedokázal poradit s jeho trávou. Oplatil tak Tomášovi porážku ze skupiny.

V mladších žácích dominoval Radek Parvonič, který v semifinále porazil 3:1 Martina Foltu a ve finále jeho sestru Janu hladce 3:0. Jana ale může být spokojena, protože v semifinále nečekaně porazila Patrika Košvance, kterému dělalo velké problémy její „prkýnko“.

Jana se stala i vítězkou kategorie neregistrovaných, za ní skončil její bratr Martin a Honza Studený.

Turnaj proběhl v přátelské atmosféře, za účasti rodičů i dalších rodinných příslušníků. Byl – jako již tradičně – řízen Jiřím Sobotkou, jemuž sekundovali Milan Kyncl, Luboš Mucha, Jakub Heršálek a Tomáš Stejskal. Spoustu pěkných fotek pořídil Radek Eliška, který také opět vedl oblíbený bufet.

Budeme se snažit, aby se v příštích ročnících turnaje zúčastnilo více žáků, a to zejména neregistrovaných, pro které může tento turnaj být vstupenkou do našeho oddílu.

Fotodokumentace turnaje na:

https://sttlokoradek.rajce.idnes.cz/Velka_cena_Mesta_Nymburka_2018/

Jiří Sobotka