Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Vánoční turnaj Lokomotivy Nymburk 2017

14. 01. 2018 Jiří Sobotka

Další vánoční turnaj je za námi

V sobotu 30. 12. 2017 jsme v naší herně na Remanenci pořádali již 41. ročník tradičního  vánočního turnaje pro hráče oddílu a pozvané. Z nich se tentokrát zúčastnili hráči AFK Nymburk Kraus a Hradecký. Z domácích favoritů chyběl zejména loňský vítěz Sláva Piroutek, který ještě nebyl doléčen, ale průběh turnaje alespoň na místě sledoval.

Celkem 24 hráčů bylo rozděleno do šesti skupin, první dva postupovali do vyřazovacího turnaje, zbývající do soutěže útěchy. Tu nakonec opanovalo mládí – vyhrál Lukáš Hájek, který ve finále porazil Ondru Vrbu. Až na třetím, resp. čtvrtém místě skončili zkušení Karel Kořínek a Kuba Heršálek.

V hlavní soutěži se odehrálo několik překvapení: čtvrtfinálové vítězství Libora Malého nad Pepou Třešňákem, který – jako již tolikrát v minulosti – marně hledal motivaci, jakož i semifinálové vítězství Zdeňka Hájka nad tabulkově výše postaveným spoluhráčem Romanem Eliškou. Ve finále pak Milan Kyncl poměrně bezpečně přehrál Zdeňka Hájka a po loňském 2. místě si zaslouženě došel pro vítězství. Třetí místo Libora Malého je asi jeho nejlepším umístěním v historii těchto turnajů.

Turnaj proběhl v kamarádské atmosféře, jeho řízení se bezproblémově zhostil Tonda Čermák. Pro první čtyři hráče v hlavní soutěži i útěše byly připraveny věcné ceny, Milan Kyncl se na rok stal majitelem putovního poháru. Při guláši a dalších dobrotách jsme pak vše zhodnotili.

Vyhlášení vítězů zachytil na fotografiích Jirka Šimek.

Jiří Sobotka