Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Memoriál Radka Mizlera – 2018

27. 09. 2018 Radek Eliska

V sobotu 15.9.2018 proběhl v letní sokolovně na nymburské Remanenci další, již sedmý,  ročník tradičního turnaje „Memoriál Radka Mizlera“ , který je pořádán na počest našeho výše jmenovaného dlouholetého  kamaráda a spoluhráče.

V letošním roce se turnaje zúčastnilo 21 hráčů z osmi oddílů (Lokomotiva Nymburk, Žehuň, Sadská, Městec Králové, Velký Osek, Brandýs nad Labem, Býchory, Týnec nad Labem). Nejvýše žebříčkově postavenými hráči byli divizní hráč Brandýsa nad Labem Martin Blažek (Div. 56%) a bývalý hráč Lokomotivy Nymburk, nyní hráč Sadské, Tomáš Suchomel (KP1 64%). Hráči byli rozlosováni do čtyř skupin, ze kterých první dva postupovali do vyřazovacího „pavouka“.

Vzhledem k tomu, že letošní turnaj byl velice vyrovnaný, bylo možno  už v základních skupinách vidět velké množství kvalitního stolního tenisu včetně několika nečekaných překvapení. Mezi ta největší patří např. těsné  vítězství Zdenka Hájka nad favorizovaným Martinem Blažkem, postup ze druhého místa mladého a nadějného hráče Sadské Ondry Žežule , který v loňském roce hostoval v nymburském „B“týmu (evidentně mu to prospělo) nebo nepostoupení bojovných bratří Kvasničků ze základních skupin.

V rámci čtvrtfinálových bitev série překvapení nadále pokračovala, o což se postaral zejména Ondra Žežule, který vyřadil Martina Blažka.  Výsledky čtvrtfinálových zápasů:

Martin Blažek  – Ondra Žežule                   2:3

Ondra Šmíd – Dan Kloz                               1:3

Roman Eliška – Luboš Čebiš                      3:0

Tomáš Suchomel – Pepa Třešňák              3:1

V prvním semifinále přetlačil bojovný Dan Kloz překvapení turnaje, Ondru Žežule, v poměru 3:1. Ve druhém semifinále nestačil domácí Roman Eliška na Tomáše Suchomela a podlehl 0:3. V následné zápase o třetí místo si však náš hráč napravil reputaci a zkušenou hrou zvítězil nad Ondrou Žežulem v poměru 3:0, (ostatně stejným poměrem nad ním zvítězil už v základní skupině).

V závěrečném finálovém zápase zvítězil Dan Kloz nad lehce indisponovaným Tomášem Suchomelem (týdenní nevolnost – kterou samozřejmě nechceme ani v nejmenším snižovat Danův výkon, neboť sám Dan v loňském ročníku statečně bojoval v turnaji se svalovou indispozicí) v poměru 3:0 (13:11, 11:8, 11:7). Bojovný stolní tenis finálového zápasu byl správným vyvrcholením kvalitního a vyrovnaného turnaje, který ukázal, že lze smazávat rozdíly mezi soutěžemi. Všech osm postupujících ze základních skupin obdrželo věcné ceny dle vlastního výběru. Nutno podotknout, že jak správně poznamenal hlavní rozhodčí turnaje Jirka Sobotka, první čtyři hráči turnaje v minulosti hájili nebo hájí barvy nymburské Lokomotivy.

Letošní turnaj byl oproti minulým letům specifický ve dvou věcech. Hrálo se pod novým, kvalitním osvětlením, za což musíme poděkovat vedení Lokomotivy Nymburk a městu Nymburk, které celou akci financovalo, neboť kvalita osvětlení byla v minulých letech nejen na turnaji, ale i v průběhu soutěží hráči velmi kritizována. Letos se nepodařilo zajistit otevřené občerstvení v přilehlé tenisové hospůdce a o občerstvení hráčů, které bylo v propozicích přislíbeno, se musel postarat pořadatel. Vzhledem k tomu, že jsem nezaznamenal žádné negativní, pouze pozitivní ohlasy, chci věřit tomu, že se nám to podařilo.

Na závěr musím říci za stranu pořadatele, že je velice potěšující nárůst počtu zúčastněných oddílů a narůstající kvalita turnaje, která se rok od roku zvyšuje. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za kvalitní výkony, za fair play a přátelský přístup. Bylo prima se po letní přestávce znovu sejít. Jedinou vadou na kráse  byl nezájem mladých hráčů mateřského oddílu, kteří s výjimkou Tomáše Stejskala, který v základní skupině vybojoval dvě vítězství, se turnaje nezúčastnili a nepřišli se ani podívat, zafandit či něco okouknout a přiučit se.

Již tradičně bych chtěl poděkovat hlavnímu rozhodčímu turnaje Jirkovi Sobotkovi, který turnaj jako vždy spolehlivě a kvalitně odřídil.

Fotodokumentaci naleznete jako vždy v sekci GALERIE.

Radek Eliska