Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Letní dětské soustředění Lokomotivy

27. 08. 2019 Tomáš Kokojan

Minikemp 2019: zářili Parvonič a Košvanec

 

Již druhým rokem byl úspěšně zrealizován prázdninový minikemp, určený především dětem nymburské Lokomotivy. Oproti loňsku byl ten letošní ještě o něco sportovně pestřejší, což potěšilo především samotné mladé účastníky akce. Na kempu se tentokrát spolupodílelo v roli trenérů i více dospělých, za což jim všem patří můj dík. V příštím roce uvažuji o prodloužení soustředění na celý týden.

Účast: Natálie Grospičová, Eliška Košvancová, Patrik Košvanec, Radek Parvonič, Adam Steinbach a Martin Minařík (pouze jeden den).

Nejmladší skupina stolně-tenisových nadějí Lokomotivy Nymburk si dala prázdninové dostaveníčko v mateřské herně na Remanenci. V rámci tří dopolední se zde totiž konalo v pořadí již druhé letní soustředění mládeže. Děti absolvovaly kromě osmi hodin tréninku stolního tenisu (včetně závěrečného singlového turnaje) také soutěžní hodinu basketbalu, volejbalu, spolu s relaxačním bazénem. Na závěr si mladí plejeři ještě zahráli tenis. Na stolně-tenisové tréninkové průpravě se podíleli z pozice trenérů pánové A. Mlejnek (3 dny), S. Randa (2 dny) a J. Heršálek (1 den). Tuto přípravu navíc parádně oživili dva zkušení stolní tenisté, a to v podání oddílového předsedy L. Muchy (úterý) a dnes již legendárního hráče a patriota K. Piroutka (středa).  Volejbal a basketbal vedl osobně šéftrenér akademie a míčový univerzál T. Kokojan, jež s dětmi absolvoval i relaxační hodinku v bazénu.

Nejúspěšnějšími mladíky povedené sportovní akce, a to z hlediska soutěžních úspěchů, se po zásluze stali R. Parvonič a P. Košvanec. Kromě zářezů v turnaji jednotlivců (první a druhé místo) byli chlapci nejlepší i ve volejbale, druhý jmenovaný dokonce opanoval se svojí sestrou Eliškou i basketbalové šestky a dvojtakty. E. Košvancová byla vyhlášena nejtechničtější volejbalistkou, N. Grospičová zaujala post tenisové jedničky a A. Steinbach (nováček party) se umístil na druhém místě v basketbale. Zajímavou postavou soustředění se stal loňský turnajový vítěz Minařík, který zde zaujal v rámci svého jediného návštěvního dne (úterý) pozici jakéhosi pozorovatele. Celá akce byla zakončena tradičním závěrečným ceremoniálem, kde před ostřížími zraky svých dobrých rodičů děti zinkasovaly diplomy, medaile a drobné ceny,

Úplně na konec lze konstatovat, že se našim žákům ve všech sportovních činnostech velice dařilo, když navíc všichni junioři přistoupili ke sportovnímu programu s velkou zodpovědností a snahou. Díky tomu se především jejich stolně-tenisová výkonnost posouvá rychle vzhůru. Velké uznání zaslouží především Eliška, která po půlroční pauze hrála velice dobře, čímž překvapila všechny trenéry. Naproti tomu novic Adam musí být trpělivý, bude chvíli trvat, než ostatní alespoň částečně dožene, neboť jeho parťáci hrají již třetím rokem. Dík patří taktéž rodičům za ukázkovou a vzornou spolupráci s trenéry. „Na rozdíl od našich některých klubových předchůdců – metodiků vedeme děti s Randou k míčové univerzálnosti, kterou sami osobně preferujeme. Z každého sportu se totiž dá využít spousta věcí i ve sportech dalších, čehož jsou právě míčovky transparentním příkladem“, suše a s nadhledem konstatoval na závěr kempu jeho koordinátor T. Kokojan.

Pořadí turnaje: 1. Parvonič, 2. Košvanec, 3, Grospičová, 4. Košvancová, 5. Steinbach.

 

 

Zamyšlení šéftrenéra T. Kokojana

„Jen jednou dostat šanci (u dobrý kapely, to byste nevzdělanci, to byste viděli!“, jak zpíval ve svém hitu z devadesátek O. Říha s Katapultem.  Naši mládežníci nedostali sice možnost u dobré rockové skupiny, avšak mají super šanci stát se dobrými výkonnostními plejery stolního tenisu. To ovšem již nyní záleží především na nich, pokud totiž u tohoto sportu vydrží. Nastartováno mají dobře, v zádech cítí podporu a zájem svých fajn rodičů a v oddíle se jim věnuje parta sportovních nadšenců a spolehlivých chlapíků. Herní schopnosti a um všech chlapců i děvčat jdou nahoru, takže pohoda. Navíc pamatujte, že každý sport je vhodným doplňkem života i v dospělosti a k nejférovějším kamarádům a nejvěrnějším přátelům patří právě „sporťáci“. Takže jedeme dál a těšme se společně na nadcházející sezónu!

Tomáš Kokojan