Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Dva špíly – dvě vítězství, prostě dobrá práce mládežníků!

25. 03. 2019 Tomáš Kokojan

Konec dobrý, všechno dobré. I tak by se dalo definovat ukončení premiérové soutěžní sezóny našich dobrých „juniorů“. Domácí prostředí hold zafungovalo dokonale. Starší chlapci, a to v netradičním složení (Hájek, Svoboda), bez větších problémů přehráli dvojici podstatně mladších sourozenců Paroulkových z Poděbrad. Mladí nadšenci z rezervního týmu si posléze, navíc po velmi vyrovnaném boji (tři pětisetové bitvy a dvě utkání na čtyři sety), poměrně překvapivě a k velké spokojenosti všech svých dobrých přihlížejících rodičů i trenérů, poradili s favorizovaným družstvem AFK Nymburk. Díky tomu také po zásluze „škubli“ své již druhé vítězství v okresním přeboru žactva. Po nepovedeném deblu opanovali naši hráči sedm singlů, když „mistr pinku“ Radek Parvonič, porazil všechny své tři soupeře a technická („mikrospin – girl“) N. Grospičová, spolu s pohybově nadaným P. Košvancem (občas doslova dynamicky tančícím za stolem), brali po dvou bodech (dva triumfy).

Konečné resumé je následující. „A“ tým i přes velké peripetie se sestavou (druhá polovina) přebor zaslouženě vyhrál, „béčko“ je sice poslední, avšak díky zlepšeným výkonům ve druhé polovině se výše uvedená trojice dětí solidně posunula v žebříčku jednotlivců, což je povzbudivé do příští sezóny. Mezi staršími plejery je v celé soutěži absolutně nejlepší F. Veselý (nejvíce odehraných dvouher) před L. Hájkem a T. Svobodou, když nikdo z nich nezakusil hořkost porážky. Dále následuje opět náš Minařík, který prohrál pouze dvakrát. Mezi mladšími se nejvíce vytáhl R. Parvonič, který má kolem pěkné šedesátiprocentní úspěšnosti.

Všem našim dětem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu, slušné zápasové vystupování a snahu i bojovnost. Všem přeji do dalších let maximum sportovních úspěchů! Taktéž děkuji všem rodičům za vstřícný přístup, pomoc a zájem, především potom L. Veselému, V. Košvancové, M. Parvoničové a V. Grospičové.

Tomáš Kokojan