Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

3. bodovací turnaj mládeže v Nymburce

29. 01. 2019 Jiří Sobotka

V sobotu 26. ledna jsme v naší herně na Remanenci pořádali třetí okresní bodovací turnaj mládeže. Hojná účast (27 startujících) nebyla tentokrát rozprostřena rovnoměrně, opět se přihlásilo více hráčů v mladších žácích (18), zatímco starších žáků byla polovina. Obě kategorie hrály ve skupinách po čtyřech, resp. pěti hráčích. První dva postupovali do vyřazovací části, ostatní do soutěže útěchy. Tu vyhrál v mladších žácích Miloslav Pokorný z Přední Lhoty a ve starších žácích David Kuřátko ze Sadské, který ve finále porazil našeho Martina Minaříka.

Úspěch jsme opět slavili v kategorii starších žáků. Naši hráči Franta Veselý a Lukáš Hájek sice ve skupinách skončili shodně na druhém místě, ale v semifinále své soky Adama Šimka (Přední Lhota) a Jaroslava Truhláře (Sadská) hladce porazili a rozdali si to ve finále, které po velkém boji dovedl k vítěznému cíli Franta, který porazil Lukáše 3:1. V průběžném pořadí po třech turnajích tak Franta přeskočil Davida Kuřátka a stal se lídrem žebříčku!

Bohužel v kategorii mladších žáků nenastoupil ani jeden náš hráč. Podle sdělení hlavního trenéra mládeže Tomáše Kokojana totiž byli všichni naši hráči (sourozenci Patrik a Eliška Košvancovi, Radek Parvonič a Teodor Končický) nemocní. Škoda! Doufejme, že do příštího bodováku se již všichni zapojí v plné síle.

Kategorie mladších žáků se tak stala kořistí sourozenců Krykových z Přední Lhoty. Nejúspěšnější byl Štěpán, který nejprve ve čtvrtfinále porazil Šimona a ve finále dalšího bratra Tomáše. Po třech závodech jim patří 1., 3. a 4. místo průběžného žebříčku. Na 3. místě skončili Jakub Truhlář (Sadská) a Roman Hakl (Přední Lhota).

Turnaj přes značnou délku probíhal bezproblémově, o čemž svědčila spokojenost mladých hráčů i jejich rodičů. Všem se líbily medaile, diplomy a pěkné ceny. S příznivou odezvou se setkal i tradiční bufet, o který se tentokrát podělili Radek Eliška a Zdeněk Hájek.

Turnaj řídil tradičně Jiří Sobotka za asistence některých rodičů, z nichž zvlášť je třeba ocenit pomoc Milana Vydry při nalosování turnaje. Jako vždy řadu pěkných fotek pořídil Radek Eliška, jsou k prohlédnutí v naší fotogalerii.

Čtvrtý a poslední bodovací turnaj této sezóny se koná opět v naší herně již za necelých pět týdnů, 2. března. Naši hráči mají poslední možnost získat body do celkového žebříčku a zajistit si tak účast v závěrečných turnajích osmi nejlepších (TOP 8), které se tentokrát konají na AFK Nymburk (mladší žáci) a v Sadské (starší žáci).

V kategorii starších žáků má již účast jistou Franta Veselý, ale víceméně i Martin Minařík. Lukáš Hájek a Natálka Grospičová musí o účast ještě zabojovat. V mladších žácích je zatím v postupové osmičce pouze Patrik Košvanec na sedmém místě, ale ještě nemá nic jisté. Bodové pořadí za ním je velmi vyrovnané. Zabrat musí jeho sestra Eliška,  zatímco pro Radka Parvoniče a Teodora Končického je již závěrečná topka příliš daleko. Ale jistě i oni se budou chtít ve vlastní herně předvést v tom nejlepším světle.

Zveme tedy na 2. března do naší herny všechny hráče, ale také rodiče a fanoušky, kteří je v závěrečném turnaji mohou postrčit k co nejlepším výsledkům a většinu z nich do kýžené topky.

Jiří Sobotka