Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

3. bodovací turnaj mládeže na Rémě

13. 02. 2020 Jiří Sobotka

V sobotu 25. ledna 2020 jsme v naší herně na Remanenci pořádali třetí okresní bodovací turnaj mládeže. Přivítali jsme opravdu hojnou účast 20 mladších žáků a 14 starších žáků. Obě kategorie hrály ve skupinách po čtyřech, resp. třech hráčích. První dva postupovali do vyřazovací části, ostatní do soutěže útěchy. Tu vyhrál v mladších žácích Jakub Kovařík ze Sadské, ve starších žácích Sebastián Lokes z Poděbrad.

Jediným větším úspěchem našich barev bylo 2. místo Patrika Košvance v mladších žácích, který ve finále podlehl Miloslavu Pokornému z Přední Lhoty. Třetí místo obsadili Karel Paroulek a Lukáš Kolenský z Poděbrad. Další naši hráči Teodor Končický a Martin Mizera nepřešli přes čtvrtfinále.

Ještě hůř pro nás dopadla soutěž starších žáků, kde pouze Lukáš Parvonič a Eliška Košvancová dokázali postoupit ze základních skupin do vyřazovací soutěže, tam však oba skončili ve čtvrtfinále. Je ovšem třeba vyzdvihnout, že Eliška se zkušenějším Šimonem Krykou srdnatě bojovala a podlehla jen těsně 2:3. To Radek to měl s pozdějším finalistou Romanem Haklem z Přední Lhoty těžší, prohrál 0:3. Naši další starší žáci sourozenci Foltovi si zahráli pouze útěchu. Pořadí v této kategorii: 1. Šimek, 2. Hakl, 3. Štěpán a Šimon Krykovi, všichni z Přední Lhoty.

Z uvedeného přehledu je zřejmé, že oproti minulým letům jsou naše úspěchy skromnější a trochu nám ujíždí vlak. V současné době je největší líhní talentů v našem okrese Přední Lhota, které ostatní kluby v okrese mohou jen závidět. Po tučnějších letech, kdy prvenství a medaile pravidelně sbírali Franta Veselý, Martin Minařík, Lukáš Hájek, ještě o něco dříve třeba Tomáš Stejskal, procházíme určitým útlumem, doufejme, že dočasným.

Turnaj přes značnou délku probíhal bezproblémově, o čemž svědčila spokojenost mladých hráčů i jejich rodičů. Všem se líbily diplomy a pěkné ceny. S příznivou odezvou se setkal i tradiční bufet, který tentokrát zajistil Zdeněk Hájek.

Turnaj řídil tradičně Jiří Sobotka s vydatnou asistencí Milana Vydry ze Sadské při nalosování turnaje a rozepisování podkladů. Děkujeme! V naší fotogalerii je možno si prohlédnout řadu pěkných fotek, které tentokrát pořídil Zdeněk Hájek, když Radek Eliška musel kvůli zdravotnímu stavu odejít již v průběhu turnaje.

Před čtvrtým a posledním bodovacím turnajem této sezóny je situace v bodovém žebříčku následující: V mladších žácích je na 4. místě Patrik Košvanec, který – pokud se posledního turnaje zúčastní – by měl bez problémů postoupit do závěrečného turnaje TOP 8. Šanci má ještě Teodor Končický, kterému sice patří průběžná 10. příčka, ale na sedmého ztrácí pouhých 10 bodů. Před ním i za ním je ale pořádná tlačenice!

Ve starších žácích by si měl zajistit účast v TOP 8, který pořádáme v dubnu, Lukáš Parvonič, zatím šestý. Šanci má i Natálka Grospičová, která se tohoto turnaje nemohla zúčastnit ze studijních důvodů. Je sice průběžně až dvanáctá, ale na sedmé místo ztrácí pouhých dvacet bodů. Ostatní naši hráči do závěrečných TOP 8 turnajů již zřejmě nezasáhnou.

 

Zveme tedy všechny příznivce na sobotu 4. dubna, kdy mohou v naší herně fandit Radkovi a doufejme i Natálce.

Jiří Sobotka