Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Za námi je další turnaj mládeže úspěšně uspořádaný naším oddílem

27. 02. 2018 Jiří Sobotka

V sobotu 24. 2. 2018 jsme v naší herně na Remanenci pořádali čtvrtý okresní bodovací turnaj mládeže. Hojná účast (27 startujících) nebyla tentokrát rozprostřena rovnoměrně, protože přítomni byli pouze tři starší žáci. Nakonec se čtyři nejúspěšnější mladší žáci přihlásili do turnaje starších žáků, takže bylo možno i ve starších žácích odehrát kvalitní turnaj, kdy sedm hráčů si bojovalo ve skupině každý s každým.

Aby si i mladší žáci dosyta zahráli, nalosovali jsme je do čtyř skupin, z nichž v jedné hrálo šest, ve zbývajících třech skupinách pět startujících. Každý si tak (včetně útěchy) zahrál alespoň pět utkání. Cenou za toto rozlosování byla délka turnaje, který se hrál bezmála šest hodin.

 

Pro naděje našeho oddílu dopadl turnaj více než příznivě v kategorii starších žáků. Za suverénním Pavlem Sláčalem ze Sadské (též naším odchovancem) skončili 2. Tonda Mlejnek, 3. Ondra Vrba (ten jediný uhrál proti vítězi alespoň set) a 4. Tomáš Svoboda, který tak po návratu k pingpongu jistě získal novou motivaci.

Horší už to bylo v kategorii mladších žáků, kdy z našich nejdále v hlavní soutěži postoupila Natálka Grospičová do čtvrtfinále a další náš hráč Radek Parvonič alespoň vyhrál soutěž útěchy. Vítězství v hlavní soutěži tak slavili hráči jiných oddílů v tomto pořadí: 1. Revaj, 2. Líbal, 3. Št. Kryka a D. Kubiš. Pravdou ovšem je, že situace je trochu zkreslena právě účastí nejlepších mladších žáků v kategorii starších žáků. Dosavadní leader této kategorie, náš Franta Veselý, by jinak jistě atakoval příčky nejvyšší, své by si jistě řekli i další naši mladší žáci Martin Minařík a Lukáš Hájek, kteří se turnaje nezúčastnili.

Turnaj přes značnou délku probíhal bezproblémově, o čemž svědčila spokojenost mladých hráčů i jejich rodičů. Všem se líbily medaile, diplomy a pěkné ceny. S příznivou odezvou se setkal i již tradiční drobný bufet, který si vzal na starost Zdeněk Hájek.

 

Turnaj řídil Jiří Sobotka za pomoci Radka Elišky, který rovněž pořídil fotografie. Ve dvojjediné roli, jako trenérka svého syna i za komisi mládeže, se zúčastnila naše bývalá hráčka Katka Sláčalová, která zásobovala po celý turnaj Jirku Sobotku svými radami a připomínkami a ostřížím zrakem dohlížela i na dodržování pravidel. Z klubovny vše jistil náš trenér mládeže Tomáš Kokojan.

 

Posledními turnaji mládeže tak budou turnaje TOP dne 24. 3. 2018, přičemž náš oddíl pořádá TOP starších žáků. Nejlepší mladší žáci se utkají v Sadské.

Jiří Sobotka