Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Velká cena Města Nymburk 2017

25. 10. 2017 Radek Eliska

Děti nymburských škol změřily své síly ve stolním tenise

V sobotu 21.10.2017 se v letní sokolovně na nymburské Remanenci, v herně stolního tenisu, konal šestý ročník turnaje Velká cena města Nymburka. Jedná se o turnaj pro žáky nymburských škol, který byl letos omezen ročníkem narození 2003 (a mladší). Žáci jsou vždy rozděleni minimálně do dvou skupin neregistrovaní a registrovaní. Další dělení na mladší a starší žáky závisí na počtu zúčastněných. Hlavním cílem turnaje je alespoň na chvíli, v dnešní „digitální době“, odtrhnout děti od mobilů, tabletů a počítačů, udělat něco pro jejich zdraví, přitáhnout děti ke stolnímu tenisu a případně najít nové členy oddílu. Ostatně někteří z nich jsou již členy přípravky vedené naším trenérem mládeže Tomášem Kokojanem na ZŠ Komenského.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem šestnáct hráčů. Pět registrovaných, v převážné většině z mateřského oddílu Nymburské Lokomotivy (Lukáš Hájek, Martin Minařík, Alex Rajko, Fanda Veselý) a jedna hráčka ze Sadské (Lucka Vydrová). V kategorii neregistrovaných se v letošním roce zúčastnilo celkem jedenáct hráčů. Vzhledem k počtu a výkonnostní a věkové struktuře zúčastněných byl zvolen herní systém třech skupin (Registrovaní, neregistrovaní mladší a neregistrovaní starší žáci) po pěti resp. šesti hráčích. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým na tři vítězné sety, což znamenalo pro každého účastníka pořádnou dávku pohybu. Jelikož turnaj podporuje Město Nymburk formou grantu, každý z účastníků obdržel v průběhu turnaje malé občerstvení. Myslím, že bylo 100%-ně využito.

Během sobotního dopoledne byla k vidění spousta pěkných, bojovných a vyhecovaných zápasů. Asi nejzajímavějším a zároveň nejvypjatějším utkáním byl zápas mezi Luckou Vydrovou a Lukášem Hájkem, který můžeme označit jako malé finále. Ve vyrovnané pětisetové bitvě nakonec těsným rozdílem zvítězila Lucka Vydrová v poměru 3:2. Hráčka Elize Praha/Sadská předváděla poměrně pohledný stolní tenis dobré úrovně. Lukáš  zdatně sekundoval a podařilo se mu pro tento zápas  eliminovat tréninkové manko, které výrazně ovlivňovalo jeho výkony v minulých dnech. Ukázal, že když chce, umí dobře zahrát. Všichni doufáme, že mu to vydrží. Ostatní hráči nymburské Lokomotivy předvedli své standardní výkony, u Alexe byl výkon výrazně poznamenán jeho dlouhou tréninkovou absencí. V loňské sezoně předváděl podstatně kvalitnější výkony. Všichni věříme, že na ně opět naváže.

Mezi neregistrovanými sváděli urputné bitvy všichni zúčastnění. Výkony byly samozřejmě ovlivněny věkem a zkušenostmi. Nicméně nasazení hráčů jako byli sourozenci Foltovi, Parvonič,  Grospičová, Barč, Košvanec či Král nebo Vodrážka i ostatních bylo příkladné. Věříme, že všem zájem o stolní tenis a o sport obecně vydrží a někteří z nich posílí v budoucnu řady stolně- tenisových nadšenců ať už v Lokomotivě nebo v jiných oddílech.

Celkové výsledky 6. ročníku:

Registrovaní:

  1. Vydrová, 2. Hájek, 3. Minařík, 4. Veselý, 5. Rajko

Neregistrovaní starší:

  1. Folta Lukáš, 2. Slovák, 3. Grospičová, 4. Barč, 5. Kubálek

Neregistrovaní mladší:

  1. Parvonič, 2. Foltová, 3. Košvanec, 4. Vodrážka, 5. Folta Martin, 6. Král

 

První čtyři v každé skupině byli odměněni diplomem a cenou, ostatní hráči obdrželi také malou drobnost. Za tuto možnost musíme poděkovat partnerům, kteří přispěli a podpořili tento projekt. Jedná se o MĚSTO NYMBURK, iniciativu NYMBURK s KLIDEM a CD CARGO. Děkujeme, že nám svými finančními či věcnými příspěvky umožnili odměnit každého ať už malého či velkého bojovníka a tím ještě umocnit pohodovou atmosféru turnaje.

Zároveň patří poděkování i pořadatelům z Lokomotivy Nymburk a to jmenovitě Jirkovi Sobotkovi, Milanu Kynclovi, Radku Eliškovi a Zdeňku Hájkovi.

Věříme, že turnaj potěšil malé účastníky a splnil alespoň část toho, co je jeho cílem. Za organizační tým se již dnes těšíme na příští ročník.

Fotodokumentaci naleznete jako vždy v sekci GALERIE

 

 

 

Radek Eliska