Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Vánoční turnaj 28.12.2019

06. 01. 2020 Jiří Sobotka

Další vánoční turnaj je za námi

 

V sobotu 28. 12. 2019 jsme v naší herně na Remanenci pořádali již 43. ročník tradičního  vánočního turnaje pro hráče oddílu a pozvané. Z nich se jako obvykle zúčastnili hráči AFK Nymburk Kraus a Hradecký. Další pozvaní, jako např. Tomáš Suchomel nebo Dan Kloz, se omluvili.

Celkem 16 hráčů bylo rozděleno do čtyř skupin, první dva postupovali do vyřazovacího turnaje, zbývající do soutěže útěchy. Tu nakonec opanoval Láďa Dudla, který těsně přetlačil ve finále Libora Malého, za nimi skončili Vašek Vejtruba a Roman Hendrych.

V hlavní soutěži tentokrát ještě zvítězila zkušenost Pepy Třešňáka, i když mládí v podobě Tomáše Stejskala mu hodně zatápělo. Nakonec se ale z vítězství 3:1 těšil právě Pepa. Na třetím místě skončili Petr Hradecký a Roman Eliška. Další spolufavorité Milan Kyncl a Sláva Piroutek skončili už ve čtvrtfinále.

S ohledem na nižší účast byl odehrán i zkrácený turnaj ve čtyřhře. Osm dvojic bylo rozděleno do dvou skupin, hrálo se pouze na dva vítězné sety. Poté se spolu utkaly dvojice, které se umístily ve skupině na stejném místě. Zvítězila dvojice Roman Eliška, Libor Malý, druhá se umístila dvojice Josef Třešňák, David Rufer. Třetí místo brali Tomáš Stejskal s Frantou Veselým.

Turnaj proběhl v kamarádské atmosféře, jeho řízení se bezproblémově zhostil Jirka Sobotka. Pro všechny hráče byly připraveny věcné ceny. Při guláši, nymburském pivu a dalších dobrotách jsme pak vše zhodnotili. Jediným stínem tak byla nižší účast, zejména pak absence žáků a žákyň (s výjimkou Franty Veselého).

Vyhlášení vítězů zachytil na fotografii Láďa Dudla.

Jiří Sobotka