Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

TOP starších žáků okresu Nymburk

28. 03. 2018 Jiří Sobotka

V sobotu 24. 3. 2018 jsme v naší herně na Remanenci pořádali závěrečnou akci v rámci bodovacích turnajů mládeže sezóny 2017 – 2018, a to turnaj TOP starších žáků. Do turnaje se kvalifikovalo osm nejlepších starších žáků z předchozích turnajů, z toho čtyři z našeho oddílu, a pátý – navrátilec ze Sparty Toník Mlejnek – obdržel divokou kartu.

Při neúčasti již jistého vítěze celkového seriálu Pavla Sláčala ze Sadské (dříve též našeho hráče) zvítězil právě Tonda Mlejnek, který se za celý turnaj sklonil pouze před Lukášem Hájkem. I další pořadí našich hráčů (3. Ondra Vrba, 4. Tomáš Svoboda, 5. Lukáš Hájek, 7. Martin Minařík) umožňuje turnaj nazvat malým mistrovstvím našeho oddílu ve starších žácích, mezi které se dokázal vklínit jen šikovný stříbrný Lysák Marek Čejka. Všichni hráči obdrželi medaile a diplomy.

Následovalo vyhlášení celkového pořadí seriálu bodovacích turnajů. Za celkovým vítězem Pavlem Sláčalem skončili Marek Čejka a Ondra Vrba, další pořadí našich hráčů (4. M. Minařík, 5. L. Hájek, 6. Ant. Mlejnek, 8. T. Svoboda) je povzbudivé, i když je částečně zkresleno tím, že někteří hráči se zúčastnili menšího počtu turnajů.

Turnaj proběhl v přátelské atmosféře. Byl – jako již tradičně – řízen Jiřím Sobotkou, jemuž sekundovali Radek Eliška a Zdeněk Hájek, který opět vedl oblíbený bufet. Poděkování patří i Tondovi Mlejnkovi st. za výborné klobásy, které dodaly hráčům sílu do závěrečných kol turnaje. Svou účastí turnaj pozvedl i předseda Regionálního svazu stolního tenisu Josef Kraus, který svou pozornost rozdělil mezi náš turnaj a TOP mladších žáků. Průběh turnaje i vyhlášení vítězů jsou zachyceny ve fotogalerii pořízené Radkem Eliškou.

Dodáváme ještě, že souběžně hraný TOP mladších žáků pořádal oddíl stolního tenisu AFK Nymburk v tělocvičně na ZŠ R.A.F. Z našich hráčů se jej zúčastnil pouze Franta Veselý, který sice skončil druhý za Kateřinou Malou z Poděbrad, s přehledem však uhájil první místo v celkovém pořadí bodovacích turnajů mladších žáků. Gratulujeme, ale zároveň chceme zvýšit úspěchy hráčů našeho oddílu i v této kategorii. Nadějí jsou noví členové našeho oddílu Natálka Grospičová, Teodor Končický, Patrik a Eliška Košvancovi a Radek Parvonič, kterým neschází chuť do hry a mají podporu i u svých rodičů.

Jiří Sobotka