Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Statistika Lokomotivy Nymburk „A“

29. 06. 2018 Tomáš Kokojan

Povedlo se.  Mise splněna bez ztráty kytičky. Stolně-tenisové veteránské partě prvního týmu z Remanence se podařilo proplout, a to doslova jako nůž máslem, dvojitým barážovým sítem.  Sympatická skvadra tím vybojovala pro svůj oddíl krajskou příslušnost i v příští sezóně 2018/2019. Nic na tom ani nezměnil fakt, že chlapci disponují jedním ze tří nejvyšších hráčských věkových průměrů (58 let!), a to v rámci všech čtyř krajských soutěžních dvojek (zhruba padesátka družstev). Mužstvo šlo při záchranných pracích důsledně proti věku, semklo se a táhlo za jeden vítězný provaz. Hlavně díky těmto faktorům kvarteto zápasových martýrií o udržení zvládlo na výbornou. „Áčko“ tak ve vyřazovacích barážových soubojích přetlačilo jak bojovnou Žehuň, tak i urputnou Sadskou. K oběma postupům stačily nymburským hráčům vždy pouze dva vzájemné odehrané špíly, ke třetím rozhodujícím zápasům již nedošlo.

       Lokomotiva „A“ bilancovala výsledky  posledních sedmi sezón

 

Družstvo krajských stolních tenistů z Remanence taktéž sumarizovalo individuální výsledky svých klíčových playerů v regionální soutěži druhé třídy. Konkrétně se jedná o aktualizovanou statistiku procentuální singlové úspěšnosti, a to z hlediska součtu všech vítězných špílů jednotlivých hráčů, v rámci posledních sedmi sezon. Celkové konečné resumé je reálným procentuálním průměrem každého plejera. Konkrétně se jedná o výsledkový servis v časovém horizontu let 2011 až 2018.         Nymburské „A“ mužstvo nastupuje v současném složení již čtyři roky. Mezi výkonnostní pilíře a tahouny sympatické veteránské skvadry bezesporu patří především emotivní „špílmachr“ K. Piroutek, spolu s klidným týpkem M. Kynclem. Zbytek party je tvořen trojicí hráčů, v podání J. Šimka, T. Kokojana a ústředního týmového náhradníka L. Muchy. Všichni tři posledně jmenovaní stolní tenisté se do „áčka“ postupně přesunuli, až po úplném rozpadu tehdejšího rezervního „B“ družstva Lokomotivy, ve kterém několik let společně působili. Trojlístek chlapíků byl, do prvního týmu ze Zálabí, infiltrováni v letech 2013 až 2014. Šimek dokonce, a to ihned po svém příchodu do „áčka“ v roce 2013, převzal roli vedoucího družstva. Před sezónou 2016/17 ho v této funkci nahradil M. Kyncl, který vede tým dodnes.  Za zajímavost ještě stojí fakt, že kromě předsedy Muchy, jsou ještě pánové Kyncl a Kokojan členy současného oddílového výboru.

Individuální výsledky a krátká charakteristika jednotlivých hráčů z hlediska jejich působení v KP 2.třídy v období 2011 – 2018 (sedm kompletních sezón):

A/           Květoslav Piroutek – celkový sedmiletý průměr  75,5% vítězných zápasů na sezonu.                                   (81% + 80% + 82% + 77% + 85% + 66% + 58%)                                    Dlouhodobě jasně nejúspěšnější plejer mateřského oddílu, disponující plnou škálou úderů a vyzrálou taktikou. Kromě toho největší a nejdůraznější klubový „topspinář“. Pomenší chlapík se těší hráčským přezdívkám „Pigi a Sláva“ a již dnes je bezesporu považován za jednu z klubových legend.

B/           Miloslav Kyncl  – celkový sedmiletý průměr 57% vítězných zápasů na sezonu.                               (54% + 51% + 61% + 55% + 61% + 60% + 59%)                                    V reálu se jedná o velice mírného a přemýšlivého hráče, který i kritické situace řeší zpravidla v klidu a bez jakýchkoliv větších emocí. Technicky se chlapec řadí do skupiny „iniversálů“, umně využívaje zákeřný potah „sandwich“. Kyncl je v oddíle považován za nefalšovaného „Mistra pinku“ a disponuje poněkud infantilní hráčskou přezdívkou „Milánek“.

C/           Tomáš Kokojan – celkový sedmiletý průměr 44 % vítězných špílů na sezonu.                                  (44% + 44% + 55% + 62% + 35% + 43% + 25%)                                                   Míčový universál s deblovou profilací, který začal se závodním stolním tenisem od píky až ve svých 30 letech, víceméně jako samouk.  Za stolem houževnatý „trávař“, trpělivý taktik, „bonmotující“ psycholog a bojovník. Hráčská přezdívka „Kokos“, kterou chlapík podědil po svém dobrosrdečném otci.

D/           Jiří Šimek – celkový sedmiletý průměr 35 % vítězných špílů na sezonu.                                              (29% + 34% + 53% + 43% + 37% + 28% + 21%)                                                   Nepříjemný „rotoman“, technický obranář, klidný a filantropický muž i bezbřehý optimista na hraně utopie. Jeho solidní tréninková výkonnost a zápasová úspěšnost, bohužel, drží jasný prim a dominuje nad jeho vítěznými zářezy z mistrovských utkání. Šimek se může pochlubit hráčskou přezdívkou „Šíma“.

E/           Luboš Mucha – celkový průměr 29 % vítězných zápasů na sezonu.                                                             (37 + 28 + 33 + 26 + 23% +N + N)                                                                            Levoruký matador patří ke klubovým stálicím. V družstvu si drží pevnou pozici urputného a bojovného náhradníka. Svým herním projevem patří do kategorie agresivních levorukých „spinařů i kontrařů“, bohužel je však občas příliš herně zbrklý. Dále výpadový útočník, solidní specialista na čtyřhru a dlouholetý předseda oddílu. Taktéž zkušený oddílový metodik. Hráčská přezdívka „Mušák“.

Konečné pořadí týmu v posledních čtyřech sezónách, kdy družstvo nastupovalo v této sestavě:

2014/15: 5. místo, 2015/16: 7. místo (po dvakrát skupina D), 2016/17: 7. místo (skupina B), 2017/18: 10. místo, úspěšná baráž o udržení (skupina D).

                                                                           

Tomáš Kokojan