Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

První desítka Míza cupů dovršena

19. 09. 2023 Jiří Sobotka

Již desátý ročník memoriálu Radka Mizlera, našeho dlouholetého spoluhráče a kamaráda, jsme uspořádali v sobotu 16. září 2023 v naší herně na Remanenci. Jde již o tradiční záležitost, na níž se hráči rozehrávají před další sezónou. Během posledních let se tento turnaj dostal do povědomí celé řady hráčů a letos se počet účastníků oproti loňsku opět zvýšil, takže jsme se mohli těšit z účasti 27 hráčů z nymburského a sousedních okresů. Pomáháme tak udržet památku na našeho dlouholetého hráče Radka Mizlera, jinak též známého hostinského, bouřliváka, který nezkazil žádnou legraci a dokázal si užívat života plnými doušky. O tento odkaz pečuje Radek Eliška, který je duchovním otcem turnaje a jeho hlavním organizátorem.

Hráči byli rozděleni do čtyř skupin po sedmi (jediná skupina měla šest účastníků), takže si každý zahrál nejméně 5-6 utkání. Navíc první čtyři postupovali do osmifinále, takže se počet zápasů u nejúspěšnějších dostal na desítku, což je už pořádná porce. Projevilo se to i na délce turnaje, který trval více než sedm hodin, takový maraton jsme tu dlouho neměli.

Z našich hráčů se do osmifinále dostali David Rufer a Roman Hendrych, dále do čtvrtfinále pak postoupil Slávek Piroutek, nepočítáme-li Láďu Dudlu, který před sezónou vyměnil náš dres za seletický. Černým koněm turnaje se stal Dan Kloz, který postupně vyřadil favorizované mladíky Tomáše Stejskala (čtvrtfinále) a Adama Šimka (semifinále).

Na druhé straně pavouka suverénně porážel své soupeře Tomáš Suchomel, který až v semifinále ztratil set s Honzou Kvasničkou. Všichni se tak těšili na finále Suchomel – Kloz, ale Danovi došly síly a prohrál hladce a bez odporu 0:3. Populární „Sucháč“, který si na titul brousil zuby již loni, se tedy dočkal letos. Na jeho nátlakovou hru nenašel obranu nikdo.

Nás může alespoň těšit, že Tomáš začal svou pingpongovou kariéru v našem oddíle, za který odehrál řadu sezón. Ostatně i Dan Kloz za nás několik let odehrál.

Turnaj proběhl díky všestranné péči Radka Elišky, který se postaral o pozvánky, ceny, diplomy a další náležitosti a v neposlední řadě o bohatý bufet. Akce proběhla v kamarádské atmosféře, jejího řízení se bezproblémově zhostil Jirka Sobotka, který nemusel řešit žádné spory.

Na závěr výsledky ve vyřazovací části:

Osmifinále:

Suchomel – Sixta 3:0, Rufer – Piroutek 1:3, Kvasnička – Svoboda 3:1, Musil – Dudla 2:3, Šimek – Zelenka 3:0, Brynych – Hendrych 3:1, Kloz -Jeřala 3:0, Kraus – Stejskal 0:3

Čtvrtfinále:

Suchomel – Piroutek 3:0, Kvasnička – Dudla 3:2, Šimek – Brynych 3:1, Kloz – Stejskal 3:0

Semifinále:

Suchomel – Kvasnička 3:1, Šimek – Kloz 2:3

Finále: Suchomel – Kloz 3:0

 

Připojujeme obsáhlou fotogalerii pořízenou Radkem Eliškou.

 

Jiří Sobotka