Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

PINGPONGOVÝ VÁNOČNÍ TURAJ DĚTÍ ZOM A LOKOMOTIVY NYMBURK 2023

12. 01. 2024 Tomáš Kokojan

Celé sobotní dopoledne 30. 12. se z Letní sokolovny na Remanenci ozýval ťukot dnes již umělohmotných míčků, radostné výkřiky vítězů, smutné povzdechy poražených, přátelský smích i hlasitě provolávaná jmen hráčů, kteří se mají dostavit za modré stoly ke svým klíčovým špílům. Na Zálabí se totiž konal společný turnaj obou nymburských stolnětenisových oddílů. Celou akci bych se nebál, a to bez jakékoliv nadsázky, nazvat parádním organizačním meisteršychem dlouhověkého lídra malých pingpongových zapálenců, vzorného „zomáckého“ lodivoda mládeže a mého dlouholetého kamaráda Jardy Radoně. Regionální vytrvalec v oblasti práce s malými „hráčíčky“ totiž úspěšně vedl děti Lokomotivy již v osmdesátých letech minulého století.

Druhý ročník novodobého vánočního turnaje, který společnými silami uspořádaly spřátelené místní oddíly Lokomotiva a ZOM, se zúčastnilo 19 hráčů. Ti byli rozděleni do tří kategorií. Mezi mladšími borci zvítězil, a to bez ztráty květinky, Theodor Winter. Nejmladším účastníkem turnaje se stal Radovan Holaj. V kategorii teenagerů byl k vidění velmi kvalitní stolní tenis. Nastupující nymburská generace z obou klubů se poměrně činí, i když není příliš početná. Po zásluze vyhrál Vincent Špinar před V. Králem a M. Andrejsovou, ale pochvalu zaslouží všichni za svůj výkonnostní růst a maximální herní snahu. Nutno ještě dodat, že putovní cenu „zomáckých“ trenérů za uplynulý rok, vtipně nazvanou „PRVNÍ HOUSLE 2023“, získal za největší individuální zlepšení Jaromír Holaj. T. Kokojan vyhodnotil v rámci „lokoťácké“ party hned trio pašáků. Jako nejlepšího mládežníka L. Holčáka (hráč roku), plejera s největším výkonnostním posunem Jiřího Lahodu (skokan roku) a talentovaným objevem sezóny se stala milá ozdoba party z Rémy Daniela Matějovská (talent roku).

Poslední turnaj, tzv. rodičovské klání, potom opanoval sympatický tatínek Marek Stehlík, který v absolutním „seniorském“ finále po lítém boji zdolal jedinou závodní hráčku mezi dospělými, a to jmenovitě Lenku Holčákovou (pře 50 % úspěšnosti v OP IV). Urputná a nadšená „trávařka“ z Lokotky rozhodně neprodala svoji kůži lacino a svého rivala solidně „poškubala“. Mezi zajímavosti lze zařadit fakt, že v této vložené kategorii bylo k vidění několik zákroků na hranici sebepoškození a dokonce byly objeveny i dva zbrusu „nové“ excelentní údery (kam se na ně „hrabe“ slavný Korbelův „banán“). O vzornou organizaci turnaje se postaral, jak již bylo výše uvedeno, dlouholetý trenér mládeže J. Radoň za asistence pana Rostislava Špinara. Dík patří především prvně jmenovanému, který byl již druhým rokem ústředním hnacím motorem i mozkem celého projektu. Roli turnajového komisaře, a to stejně jako vloni, přijal lídr mládeže Lokomotivy T. Kokojan. Borce domácího oddílu vzorně odkaučoval pan Jakub Heršálek. Všem dětem i dospělým patří dík i uznání za luxusní výkony a vzorné chování fairplay. Klání provázela po celé dopoledne přátelská atmosféra a dobrá nálada. Turnajoví promotéři přejí všem účastníkům akce maximum sportovních úspěchů v příštím roce. Takže za rok s chutí na shledanou na třetím ročníku.

Kompletní seznam všech dobrých hráčů

Mládež: Theodor Winter, Jaromír Holaj , Radovan Holaj , Jakub Andrlík, Daniela Matějovská, Ervín Matúšek a Jirka Lahoda. Dorost: Lukáš Holčák, Hynek Němeček, Zuzana Andrejsová, Patrik Stehlík, Vincent Špinar, Vojta Král. Rodiče: Eva Králová, Michaela Andrejsová, Radka Stehlíková, Marek Stehlík, Lenka Holčáková, Pavla Andrlíková.

                                                                                              Za organizační kolektiv J. Radoň a T. Kokojan

 

Tomáš Kokojan