Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Okresní přebor ZŠ 2019

13. 11. 2019 Tomáš Kokojan
  1. Veselý, T. Svoboda a L. Hájek si nekompromisně vyšlápli na všechny své soupeře a bez ztráty jediného jednotlivého singlu v turnaji opanovali v barvách kmenové Komendy okresní kolo ve stolním tenise. Díky svému zaslouženému triumfu se chlapci spravedlivě kvalifikovali na regionální finále základních škol! Paráda!

Byla by z nich možná dost dobrá virtuální fotbalová jedenáctka. Ale kdepak. To si jenom jedenáct mladých stolních tenistů včetně tří sympatických dívek vyrazilo na okresní kolo základních škol do Lysé nad Labem. A našlapaná parta z Komendy se nenechala vůbec zahanbit, když vybojovala zlato a stříbro. Zásadním a velice potěšujícím faktem je však právě skutečnost, že devět dětí skupiny patří mezi  současné aktivní plejery stolně – tenisového oddílu z Remanence. Navíc zbylí dva pašáci, jmenovitě Hájek a Svoboda, hráli na Zálabí závodně zhruba pět let.

Ale pěkně popořádku. Jednoduše řečeno – naši borci si prostě jen čtyři roky v klidu počkali a potom se spravedlivě dočkali. Stříbrné medaile a nepostupový ročník jsou minulostí. Mladě stolně – tenisové pušky Komendy válely jako „zamlada“ a turnaj opanovaly bez jediného ztraceného špílu. Tím také „A“ tým, ve složení F. Veselý, T. Svoboda a L. Hájek, obhájil loňské prvenství. Nic na tom nezměnil ani fakt, že posledně dva jmenovaní borci již v ping pong závodně nehrají. Špílmachrem a nejlepším plejerem skvadry byl tzv. „moderňák“ (vysvětlivka – „moderňák“ je hráč preferující za každou cenu, a to i přes dílčí výsledkové neúspěchy, moderní stolní tenis) F. „Fredy“ Veselý, který se nadřel pouze s poděbradským soupeřem. Nutno ovšem dodat, že jeho parťáci zahráli taktéž velice dobře. Dařilo se především elastickému a šikovnému T. Svobodovi, který téměř nic nezapomněl ze svého bývalého soutěžního hráčského umu. Nezklamal ale ani rezervní tým Komendy, vedený „mistrem pinku a mikrochopu“ R. Parvoničem, který je současnou největší nadějí Lokomotivy. „Béčko“ školy pobralo v konečném účtování solidní brambory, když k medaili chybělo pouze trochu štěstí a větší porce jistoty i rotací z pálky týmové dvojky P. Košvance. Vehementně se snažili i hráči pendlující na třetím týmovém postu v podání T. Holčáka, M. Folty a A. Steinbacha.

Na turnaji se dařilo i našim děvčatům. N. Grospičová, E. Košvancová a J. Foltová vybojovaly luxusní druhé místo, díky čemuž si o stupínek vylepšily loňský bronz. Šéftrenér mládeže Lokomotivy děkuje všem účastníkům zájezdu za velmi dobré výkony, skvělou reprezentaci a slušné chování.

 

Tomáš Kokojan