Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Okresní bodovací turnaj mládeže

15. 01. 2017 Jiří Sobotka

Další turnaj úspěšně uspořádaný naším oddílem

V sobotu 14. 1. 2017 jsme v naší herně na Remanenci pořádali třetí okresní bodovací turnaj mládeže. Po předchozích dvou turnajích, které se konaly v Sadské, jsme přivítali poněkud řidší startovní pole, čítající dvanáct mladších žáků a devět starších žáků. Nejvíce – pět – jich bylo z našeho oddílu, po čtyřech ze Sokola Sadská, Sokola Krchleby a TTC Poděbrady.

Během téměř čtyř hodin jsme mohli sledovat líté boje, které pro naděje našeho oddílu dopadly více než příznivě. Vítězem kategorie mladších žáků se stal náš Martin Minařík, který ve finále bezpečně přehrál Lysáka Marka Čejku. Ve starších žácích sice s přehledem zvítězil Ondřej Žežule ze Sadské, další místa na bedně však brali pouze členové našeho oddílu Michal Falber (2.), Martin Falber a Ondřej Vrba (3.). Naši žáci tak byli nakonec nejúspěšnější, když z pěti startujících se čtyři umístili na medailových pozicích. Z dívek dosáhla nejvýše Klára Valentová z AFK Nymburk, která vybojovala bronz v mladších žácích.

Turnaj probíhal bezproblémově, o čemž svědčila spokojenost mladých hráčů i jejich rodičů. Všem se líbily medaile, diplomy a pěkné ceny, které jsme zajistili pro medailisty v obou kategoriích. S příznivou odezvou se setkal i drobný bufet, který si vzal na starost Radek Eliška.

Turnaj řídila trojice Jiří Sobotka, Radek Eliška a Miloslav Kyncl. Poděkování patří Milanu Vydrovi ze Sadské, který nám v úvodu turnaje pomohl se svými zkušenostmi při nasazování a losování. Doufáme, že na dalším bodováku, který pořádáme v březnu, přivítáme početnější startovní pole.

Průběh turnaje bude zachycen ve fotogalerii – pořízen Radkem Eliškou

Jiří Sobotka