Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Na oficiálním okresním měření sil školních stolně-tenisových družstev zářili reprezentanti Lokomotivy Nymburk

21. 10. 2017 Tomáš Kokojan

Na oficiálním okresním měření sil školních stolně-tenisových družstev zářili reprezentanti Lokomotivy Nymburk a jasně zvítězili. Paráda!

Přijeli, viděli a bez ztráty jediné zápasové „kytičky“ škubli další triumf.  Prostě sportovní „balada“, díky níž medailová šňůra našich juniorů, a to na oficiální okresní úrovni tak jede (a to již druhým rokem), dál „hada“. Mladí playeři Lokomotivy Nymburk, potažmo žáci nymburské Komendy, tak pokračovali ve svých letošních  luxusních turnajových výkonech.  Naši chlapci si s chutí připsali další zlaté medailové zářezy na „pažby svých páleček“. Dobře jim taktéž sekundovala i stolně-tenisová novicka Lokomotivy Nymburk N. Grospičová v dívčí kategorii, která svůj tým dotlačila vlastními dobrými výkony až ke stříbrným plackám. Reprezentanti Lokomotivy Nymburk tentokrát řádili na poměrně podivné mezinárodní a proevropské kategorii 6. B, kde spolu tradičně měří své sportovní síly hráči základních i středních škol (ve druhém případě včetně druhého ročníku). Nutno konstatovat, že jak naši pašáci, tak ani urputná bojovnice N. Grospičová, se vůbec nezalekli starších protivníků a i přes značný věkový deficit opět slušně výsledkově zabodovali. V dívčí kategorii byla velká porce jednotlivých zápasů ovšem velice vyrovnaná, když o konečném výsledku špílu rozhodoval zpravidla až třetí závěrečný set. Většina těchto mačů tak skončila těsným vítězstvím naší bojovné hráčky, a to v poměru setů 2:1, což právě nejvíce dopomohlo našim barvám ke konečnému stříbru. Bylo by dobré ještě připomenout, že N. Grospičová prohrála z osmi singlů pouze jediné utkání, což je velkým příslibem pro budoucí závodní kariéru této začínající a talentované stolní tenistky v kmenovém oddíle Lokomotiva Nymburk.

Náš první tým nenašel na turnaji v podstatě vážnější konkurenci. Vcelku logicky se proto stal nejzajímavějším špílem duel s rezervním týmem Komendy, který byl v reálu předčasným finálovým zápasem a navíc samotné turnajové klání i otevřel. Ačkoliv v něm rezervní mužstvo šikovných rekreačních hráčů z devátého ročníku poměrně hladce podlehlo na body (0:5), byla většina jednotlivých singlů velice vyrovnaná a závodní playeři, převážně o rok až dva mladší chlapci, se opravdu měli co ohánět. Takovou turnajovou statistickou zajímavostí se stal fakt, že naši borci neprohráli s ostatními soupeři ani jediný zápasový duel. V konečném turnajovém účtování tak dosáhli impozantního zápasového skóre 20:0, což lze považovat za velkou raritu.

Sestavu vítězného družstva mladíků tvořili S. Hána, M. Minařík, F. Veselý a F. Stejskal.

Lze konstatovat, že úvod sezóny se našim mladíkům solidně vydařil. Přeji vám všem, chlapci, další sportovní úspěchy, spolu s radostí a uspokojením ze stolně-tenisového sportu za našimi novými modrými stoly!

Tomáš Kokojan