Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Mladíci Lokomotivy Nymburk změřili své síly v ostrém vzájemném špílu

21. 10. 2017 Tomáš Kokojan

Mladíci Lokomotivy Nymburk změřili své síly v ostrém vzájemném špílu – Heršálek bratrské duo bojovných „urputníků“ nepřetlačil!

„Bratrovražedný“ souboj je minulostí. Ve velice vyrovnaném zápase, který průběžně víceméně směřoval k remíze, se nakonec prosadil zkušenější tým, avšak s podstatně nižším věkovým průměrem. Utkání de facto rozhodli, díky svým kvalitním singlovým výkonům, stále se lepšící bratři Falberové. Oba chlapci již pomalu pošilhávají po třetím okrese. Ale po pořádku. Jak již bylo výše naznačeno, herna na Remanenci byla minulý týden dějištěm vzájemného utkání našich mladých playerů ve čtvrté okresní třídě dospělých. Z poměrně šťastného triumfu se nakonec radovali zkušenější podstatně borci Lokomotivy Nymburk G, kteří zvítězili tím nejtěsnějším rozdílem 10:8 na body. Samotný zápas byl velice zajímavý a napínavý a bylo se na co dívat. Všichni mladí borci potvrdili slušné výkonnostní zlepšení a bojovali, co jim síly stačili. Nutno poznamenat, že celý duel se nesl v přátelském a kamarádském duchu, což mne velice potěšilo.

Rozhodující a klíčové skutečnosti utkání:

  1. Starším chlapcům chybí vedoucí družstva pan Novotný (pracovně zaneprázdněn)
  2. Mladší žáci nastoupili bez loňské opory S. Hány (soustředění)
  3. Veselého družina poměrně nečekaně opanovává oba debly
  4. Pan Mlejnek hlasitě povzbuzuje (chvílemi na hraně únosnosti) a trénuje i „kaučuje“ O. Vrbu, kýžený výsledek to však nepřináší
  5. Láďa Veselý je vzorným lídrem své skvadry, férově povzbuzuje, bojuje a škube bodík
  6. Martin Falber dělá čtyři body, když poráží i favorizovaného a mírně zaskočeného J. Heršálka.
  7. Bratři Falberové „utahují“ zápas, udělali dohromady 7 bodů z osmi dvouher a je to doma!

Všem svým chlapcům z naší akademie, včetně jejich milých a sympatických lídrů, přeji do dalšího průběhu sezóny radost ze hry, parádní výkony, bojovného ducha, dobrou partu a optimistickou mysl.

 

Tomáš Kokojan – šéf akademie a vrchní rozhodčí zápasu

 

Foto: Parta mladých playerů Lokomotivy Nymburk před zahájením zápasu (chybí Stejskal a Hána). Jedná se o v současnosti nejpočetnější mládežnickou sekci okresu Nymburk. Počet mladíků je již tři roky stabilizovaný. Takovou hromadu mladých nadějí, věkově skomírající oddíl ze Zálabí, ke své obrodě potřeboval jako sůl!

Tomáš Kokojan