Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Mládež: Paráda, chlapci doslova válí a daří se jim na všech frontách

28. 01. 2018 Tomáš Kokojan

Lze bez nadsázky konstatovat, že naše oddílová mládež je v laufu. Na okresních bodovacích turnajích dětských kategorií, sbírají reprezentanti Lokomotivy Nymburk v individuálních soutěžích jeden vavřín za druhým. Na lednovém žákovském klání vybojoval v mladší kategorii F. Veselý bronz, jeho starším kolegům se zadařilo ještě lépe. L. Hájek škubnul parádní stříbro, M. Minařík s O. Vrbou brali společně bronzové placky. Všichni jmenovaní by se měli v pohodě kvalifikovat na závěrečnou finálovou „Topku“ obou kategorií, což je fantazie. Žáci Lokomotivy Nymburk patří z hlediska zisku letošních medailí mezi nejúspěšnější oddíly na okrese. Za velké pozitivum tohoto turnaje taktéž považuji poměrně nečekaný návrat T. Svobody na soutěžní kolbiště, ze kterého mám velkou radost. Naopak mne velice mrzí, že z této party šikovných mladíků, se pomalu, ale jistě, vytrácí jméno technického universálního sportovce S. Hány. Ten byl vloni v soutěži dospělých nejúspěšnějším mladíkem Veselého skvadry.

Parta dorostenců a žáka Vrby, soustředěná kolem kamarádského P. Novotného, válí ve čtvrtém okrese a má nakročeno k postupu. Chlapci by tak mohli zúročit tři roky „dřiny a odříkání“, které se stolnímu tenisu s velkým nadšením a entuziasmem věnují. Družstvo výkonnostně táhne bratrská dvojice, jmenovitě v podání bratrů Martina a Michala Falberových, urputných to playerů. Jejich výsledková úspěšnost je přes skvělých osmdesát procent. Chlapcům v klíčových špílech nyní pomáhá dobromyslný a kamarádský M. Pařez, za což mu osobně velice děkuji.

V neposlední řadě bych také rád pochválil T. Stejskala, který kromě solidních výsledků  v  OP 1. třídy, již začal bodovat i v krajském přeboru. Díky tomu je naším nejlepším mladíkem! Bravo!

Úplně poslední zajímavou novinkou je návrat A. Mlejnka mladšího z pražské Sparty do kmenového oddílu na Remanenci, a to po dvouletém pauzírování. Sebevědomý chlapec, dlouhá léta trenérsky vedený svým otcem, i přes dvouleté tréninkové manko, hraje vcelku dobře. Uvidíme, co se bude dít dál a zda u sportu vydrží. Stejně jako T. Svoboda a S. Hána má svoji budoucí stolně-tenisovou i životní kariéru především ve svých rukách a bude záležet jen a jen na něm, jak s ní naloží. Chce to pouze trochu přitlačit z hlediska sebekázně, a to v oblasti slušnosti, trpělivosti, pokory a skromnosti (viz morální kodex mikroakademie T. K.), jenom talent prostě nestačí. Všem našim mladíkům upřímně přeji radost ze hry, pozitivní mysl, super partu a luxusní výsledky.

Tomáš Kokojan