Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

MLÁDEŽ LOKOMOTIVY: TRÉNINKOVÁ SKUPINA 2017 – 2022

31. 05. 2022 Tomáš Kokojan

Hráči: Radek Parvonič, Teodor Končický, Tomáš Holčák, Adam Steinbach a Patrik Košvanec.

Trenéři: J. Heršálek, T. Kokojan a S. Randa. Jeden rok A. Mlejnek, F. Veselý a T. Stejskal.

Absolvované soutěže. Tři sezóny okresní přebor žáků a jedna sezóna OP IV. třídy mužů.

Úspěšnost. První dva roky byl nejlepší R. Parvonič, třetí sezónu R. Parvonič + P. Košvanec. V soutěži dospělých (2021/22) se stali nejúspěšnějšími plejery T. Končický a T. Holčák.

Resumé. Super parta dětí i rodičů, která s trenéry i oddílem velmi dobře spolupracovala. Hráči nevybojovali žádný postup ani týmový vavřín. Chlapci se individuálně prosazovali pouze v BTM. Jejich výkonnostní vzestup byl jednoznačně negativně poznamenán, resp. zmařen pandemií.

Oddílové nadstavbové akce. Zorganizoval jsem pro naše chlapce, trenéry a kamarády dětské sekce šest turnajů (konec sezón, Velikonoce, Vánoce, Čarodějnice atd.) se závěrečným přátelským posezením. V letech 2018 – 2021 se pro děti Lokomotivy na Remanenci konala, a to pod taktovkou T. Kokojana, čtyři povedená minisoustředění. S šéftrenérem mládeže se na nich osobně podíleli J. Šimek (jedenkrát), S. Randa (třikrát), A. Mlejnek (jedenkrát), J. Heršálek (jedenkrát), T. Stejskal (jedenkrát), K. Piroutek (jedenkrát) a L. Mucha (jedenkrát).

Závěrečné hodnocení mladých hráčů

Teodor Končický. OP 4 – 32,35% Technický, přizpůsobivý a adaptabilní hráč. Výborný pohyb i fyzička. Bojovný a houževnatý plejer, který při hře používá hlavu. Jediný opravdový „hráč“ party, který dokáže vytěžit z minima (tréninky) maximum (vítězství) a umí zabojovat. Slabou tréninkovou docházku refundoval velmi dobrou zápasovou účastí. Důvodem časté absence byl fotbal, který má chlapec jako svoji prioritu. V současnosti nejlepší hráč.  Rada do příští sezóny – více trénovat (třeba individuálně) a zapracovat především na útoku.

Tomáš Holčák. OP4 – 22,64 % Klidný, rozvážný a inteligentní chlapec. Technicky vyspělý hráč s velice šikovným zápěstím, který ovšem absolutně postrádá vítěznou vůli, bojovnost a tzv. „drive“. Výborně kontruje a je velmi dobrým tréninkovým sparingem. Kdyby uměl svůj um prodat, vyhrál by o třicet procent zápasů více. Při mistrácích je bez jiskry až apatický. Velmi dobrá tréninková morálka. Rada do příští sezóny – dát do hry kus srdce a šťávu.

Radek Parvonič. OP4 – 52,38  Klidný, rozumný a přemýšlivý chlapík. Mistr pinku, který přišel z volejbalu. Kromě poslední sezóny, kdy byl Radek doslova a do písmene zmasírován chorobami, byl od počátku naším nejlepším hráčem. Mezi jeho herní přednosti patří cit pro míček a trpělivost, jednoznačně největší slabinou je pohyb. Poslední rok hrál i trénoval velmi zřídka a o pinčes navíc jaksi ztratil i zájem, což je z mého osobního pohledu velká škoda. S ping-pongem skončil.

Adam Steinbach. OP 4 – OP 4 10,00 %  Přemýšlivý a velice snaživý chlapec. Do party přišel s T. Holčákem poslední. Jiné sporty nehrál. Nejméně nadaný ze všech, ale díky velké tréninkové snaze se poslední rok slušně výkonnostně posunul. Sám si při hře vytvořil několik nesmyslných zlozvyků, a to i přes neustálé upozorňování í trenérů. Chyb se potom velice pomalu a obtížně zbavuje (neustálé couvání i poskakování u úderu a stoj na patách s „pravítkem“ v zádech). Rada do příští sezóny – trénovat raději kratší dobu, ale úplně naplno, než dlouho a nesoustředěně (vypravování při hře).

Patrik Košvanec. OP 4 – 50,00 % Milý, upřímný a otevřený chlapec. Zpočátku poněkud hlasitý, emotivní, zbrklý a nesoustředěný. Pohybově nadaný hráč a rozený útočník. Na pinčes přelezl z tancování, což mu nijak neuškodilo. Postupem času svůj herní projev zklidnil. Stolnětenisové nadšení poněkud ochablo letošní sezónu, kdy se chlapec vrhnul na basketbal. Ten mu ale velice prospěl po fyzické stránce a ze „skleníkové květinky“ se stal hráč. Rada do příští sezóny – hraj oba sporty, ale pinec  je pro tebe asi perspektivnější.

Vize pro sezónu 2022/2023

Hráči. Pro příští sezónu víceméně počítám s Patrikem, Teodorem, Adamem a možná i Tomášem.

Soutěž. Děti, které budou pokračovat, vytvoří mužstvo s dospělými začátečníky pro čtvrtý okres (stejná soutěž jako vloni).

Tréninky. Od září budou chlapci trénovat s dospělými. Chodili by dle individuálních možností ve čtvrtek a v pátek od 17 hodin (čtvrtek oficiální trénink oddílu, pátek malá skupina Randy a Kokojana).

Poděkování trenérovi Jakubu Heršálkovi. Jakub je skromný, velice snaživý, spolehlivý a dobrosrdečný člověk, který je navíc obrovským pingpongovým nadšencem tělem i duší. Dětem se intenzívně věnoval od samotného zrodu této fajn party. Pět let osobně pravidelně vedl její úterní trénink a chodil s juniory občas navíc i ve vložených termínech. Především v období pandemické krize mi Kuba byl velkou oporou. Děti naučil základní údery a především je zdokonalil v tzv. kontrování. Není se ani čemu divit, neboť „Herryman“ Heršálek je ortodoxním propagátorem útočné hry, resp. moderního stolního tenisu. Za jeho pomoc, abnormální snahu a výdrž mu patří mé uznání a velký dík.

Rozloučení s končícími hráči. Milí mladí přátelé a dobří rodiče, s celým svým realizačním trenérským kolektivem vám všem v budoucnosti přeji maximum sportovních i životních úspěchů. Bylo nám s vámi dobře a nabíjeli jste nás pozitivní energií. Střetávali jsme se s vámi všemi na trénincích i zápasech velmi rádi. Vy, mladí borci, buďte féroví, spravedliví, neztrácejte nikdy odvahu a hrdost a běžte si za svými sny. Pokud nebudete vědět, co dělat, tak mrkněte do kodexu v mé knize (úsměv). Pevně věřím, že někteří z vás vydrží až do seniorské kategorie. Mějte se fajn a držte se.

Tomáš Kokojan