Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Mikrosoustředění 2018

17. 08. 2018 Tomáš Kokojan

Premiérové soustředění Lokomotivy Nymburk se povedlo

 

Stolně-tenisová akademie T. Kokojana z Remanence úspěšně uspořádala svůj historicky první dětský minikemp. Ten byl pochopitelně určen výhradně pro mladé zájemce z řad oddílových začátečníků. Akce samotná byla taktéž výjimečná i z hlediska více než padesátiletých klubových historických análů Lokomotivy, neboť se patrně jednalo, o úplně první pokus svého druhu vůbec.                                                                                                                                                                                           

Soustředění mělo příměstský charakter a konalo se tři srpnová dopoledne. Dějištěm akce byla především klubová herna na Remanenci, spolu s některými přilehlými venkovními sportovišti.  Dětské akce se reálně zúčastnilo kvarteto chlapců a tři děvčata, včetně dvou úplných začátečnic. Na jejich tréninku se po celé tři dny podílela čtveřice trenérů, složená výhradně z vlastních oddílových odchovanců, potažmo místních dospělých hráčů. Všechny aktéry sportovního projektu provázela po celé tři dny dobrá nálada, přátelská atmosféra a pohoda. Jediným negativem se stalo pouze úmorné horko.                                                                                                                                    

Pokud se jedná o samotný sportovní program, stolně-tenisový trénink probíhal první dva dny a koordinoval ho J. Šimek. Kromě toho středu dětem oživily základy volejbalu a několik soutěží, čtvrtek byl potom ve znamení basketbalu, streetbalu a házení na koš. Fyzické doplňky byly rozumně ze soustředění, a to z důvodů vysokých teplot, úplně vypuštěny.  Závěrečné dopoledne sehráli starší účastníci kempu singlový turnaj a po něm následovalo volné hraní pro zábavu. Za určitou komickou vložku celé akce lze považovat krátké individuální vystoupení svérázného Filouse. Tento excentrický chlapík přispěl svojí imaginární troškou do mlýna podivným a emotivně laděným prohlášením, obsahujícím jakési výchovné prvky, a to na adresu „juniorů“, čímž zmátnul několik dětí i dospělých.                                                                                           

Příměstský kemp byl důstojně zakončen v pátek v poledne oficiálním ceremoniálem. Nejprve byly předány diplomy všem mladým stolně-tenisovým nadějím. Posléze následovalo verbální zhodnocení celého soustředění, o které se společnými silami postarali J. Šimek a T. Kokojan. Z obou monologů jasně vyplynulo, že všechny děti udělaly za pouhé tři dny další herní i taktický posun. Malé začátečnice potom byly seznámeny se základy stolního tenisu. Závěrem ještě nutno pochválit všechny chlapce i děvčata za velmi snaživé výkony a slušné chování. Kolektiv trenérů taktéž děkuje rodičům dětí, především pak paní Minaříkové, Košvancové a Da Silva, za vzornou a milou spolupráci.  A co úplně na konec? Těšme se společně na soustředění 2019.

Zamyšlení trenéra a pár rad do života našim chlapcům a děvčatům

Přeji všem našim mladým hráčům, aby se jim v budoucnu maximálně sportovně i životně dařilo. Nezanedbávejte ani učení, koneckonců je to vaše současná jediná povinnost. Díky svým dobrým studijním výsledkům si budete jednou moci vybrat solidní práci, která vás bude bavit, naplňovat a uspokojovat. Držte se sportu, většina dobrých „sporťáků“ jsou totiž féroví, spolehliví a spravedliví lidé, jež vám v dospělosti budou i skvělými kamarády a přáteli. Vydržte, buďte trpěliví, trénujte a hrajte s chutí, dobré výsledky na sebe jistě nenechají dlouho čekat. Pokud nepolevíte a u sportu zůstanete, jistě se dopracujete solidní výkonnostní úrovně. Buďte sví, věřte si, mějte ovšem i dostatek pokory, dbejte na rady zkušených, kteří se vám věnují a mají vás rádi, máte dobře našlápnuto jak do sportu, tak i do života!

Fakta mikrosoustředění

Termín: 1. – 3. 8. 2018 /středa – pátek/.

Účastníci: Martin Minařík, Teodor Končický, Patrik Košvanec, Eliška Košvancová, Daniel Havel, Inés Da Silva, Tereza Minaříková.

Výsledky turnaje: 1. Minařík, 2. Končický, 3. Košvanec. Hvězda turnaje E. Košvancová, která zahrála velmi dobře, když navíc jen těsně a po velkém boji prohrála s Končickým a Košvancem boje o medaile..    

Trenéři: J. Šimek, S. Randa a J. Heršálek.

Šéftrenér: T. Kokojan. 

Tomáš Kokojan