Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Mezinárodní Velká cena Prahy

06. 06. 2017 Lubomír Mucha

Poslední květnový víkend se v uskutečnil již 13. ročník Velké ceny Prahy. Jedná se o turnaj s mezinárodní účastí (letos ze 16 zemí), hraný ve třech dnech, 2 halách, 48 stolech, čtyřech věkových kategoriích a soutěžemi jednotlivců i dvoučlenných družstev.

I letos se ho zúčastnil jeden z našich nejlepších žáků – Pavel Sláčal. A nevedl si vůbec špatně. Z celkového počtu asi 470 účastníků bylo v Pavlově kategorii mladších žáků 99 hráčů. Z toho byla celá polovina ze zahraničí a z českých nejlepších 25 mladších žáků chyběli asi 4 hráči. Pavel ve skupině prohrál s Libereckým Waldhauserem (na žebříčku ČR č. 8) 1:3, ale pak přesvědčivě přehrál oba cizince 3:0 – Němce i Rakušana a tím si zajistil postup do A ? finále, kam postoupilo celkem 28 cizinců a 22 Čechů. Tam však už nestačil na Němce hrajícího s trávou.

Do družstva nastoupil po boku staršího kamaráda F. Pusche z Liberce, a proto musel hrát s ním soutěž starších žáků. Ve skupině 2 x prohráli, ale pak zabojovali v soutěži útěchy a cestou do finále postupně vyřadili dvojici Slováků, Západočechů a Pražských Sparťanů. Ve finále už je ale přehrála dvojice z Vršovic, za kterou nastoupil Krameš hrající už i ligu mužů.

Celkově lze tedy postup do A – finále v mladších žácích a finále útěchy družstev v kategorii starších žáků hodnotit jako pěkný výsledek na závěr sezony.

Lubomír Mucha