Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Memoriál Radka Mizlera „Míza Cup“ 2017

20. 09. 2017 Radek Eliska

V sobotu, 16. 9. 2017, se na nymburské Remanenci konal další, již šestý, ročník Memoriálu Radka Mizlera. Turnaje jednotlivců, který je milou vzpomínkou na našeho spoluhráče, parťáka a kamaráda, Radka „Mízu“ Mizlera, bývalého majitele nymburské restaurace U Gregorů.  I proto má mezi cenami značka Budvar své nezpochybnitelné místo. Zároveň je tento turnaj dobrou, neformální, přípravou na nadcházející stolně-tenisovou sezonu.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 23 hráčů ze šesti oddílů (Lokomotiva Nymburk, TTC Žehuň, TJ Sadská, Sokol Velký Osek, TTC Brandýs nad Labem, Avia Čakovice). Výkonnostní rozpětí hráčů se pohybovalo od OP4, který zastupovali mladí hráči Lokomotivy až po divizi reprezentovanou loňským vítězem Martinem Blažkem z Brandýsa.

Velkým a velmi příjemným zpestřením byla účast bývalého hráče Lokomotivy a pozitivně naladěného přítele našeho oddílu, aktuálně hrajícího za Avii Čakovice, Tomáše Suchomela. Pozitivním překvapením letošního ročníku byla i rostoucí účast hráčů domácí Lokomotivy v čele s nestárnoucím Slávou Piroutkem. (Sláva Piroutek, Roman Eliška, Zdeněk Hájek, Jirka Šimek, Libor Malý, Pavel Plachý, Miloš Pařez).

Základní část turnaje se odehrála ve čtyřech skupinách. Již zde byla vidět pořádná porce kvalitního stolního tenisu včetně několika překvapení. Mezi nejzajímavější souboje a výsledky patří například skupinové vítězství Slávy Piroutka nad favorizovaným Tomášem Suchomelem, vítězství Libora Malého nad loňským vítězem a divizním hráčem Martinem Blažkem, vítězství Zdeňka Hájka nad Milanem Vydrou nebo těsné porážky nadějného a perspektivního Tomáše Stejskala s Martinem Blažkem či Honzou Kvasničkou vždy 2:3 a 10:12 v pátém setu. Z každé skupiny postupovali první tři hráči, aby se po té utkali v následujícím pavouku. Nutno říci, že zde se žádné velké překvapení nekonalo a všichni papíroví favorité nakonec postoupili do následujícího play off.

Dvanáct hráčů tedy nastoupilo do play off a bylo na co koukat. Domácí borec, v loňském ročníku třetí, Roman Eliška, skončil na raketě Tomáše Suchomela. Druhý z loňského ročníku, Dan Kloz, se i přes svalové zranění, které ho v jeho dravém herním stylu poměrně handicapovalo, probil až do semifinále, kde těsně podlehl domácímu Piroutkovi. Ve druhém semifinále zvítězil loňský vítěz Martin Blažek nad Tomášem Suchomelem. V souboji o třetí místo nakonec zvítězil Tomáš Suchomel, čtvrté místo obsadil po sympatickém výkonu lehce indisponovaný Dan Kloz. Ve finálovém duelu se utkal domácí matador Sláva Piroutek, aktuálně nejlepší hráč nymburského A-týmu hrajícího KP2, s loňským vítězem, divizním hráčem z Brandýsa nad Labem, Martinem Blažkem. Po napínavém souboji na závěr triumfoval Sláva Piroutek, který svou agresivní útočnou hrou soupeře přehrál v poměru 3:0 na sety. Toto vítězství je velkým úspěchem nymburského stolního tenisu a signálem, že naši hráči mají na krajské stolně-tenisové scéně stále co říci.

Všech postoupivších dvanáct hráčů bylo na závěr odměněno drobnými cenami.

Velice pozitivním signálem je, že se herní kvalita turnaje i počet hráčů oproti loňskému, již tak dobrému turnaji, ještě zvýšily. Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům za jejich účast, zodpovědný přístup, přátelské a pohodové vystupování a samozřejmě za předvedené sportovní výkony. Prostě bylo to v pohodě a bylo na co koukat.

Na závěr bych chtěl velmi poděkovat panu JUDr. Jiřímu Sobotkovi, který coby hlavní rozhodčí, celý turnaj skvěle odřídil.

Těšíme se na další ročník a věříme, že se za rok na sedmém ročníku opět sejdeme, protáhneme těla, poklábosíme a předvedeme kvalitní stolní tenis. Za organizační tým mohu slíbit, že se budeme snažit, jako vždy, aby byl příští ročník ještě lepší než ten letošní. V tomto roce se nám to myslím podařilo.

 

Fotografie z celého turnaje jsou uloženy ve složce Galerie, případně na následujícím linku:

http://sttlokoradek.rajce.idnes.cz/Miza_Cup_16.9.2017/#

Radek Eliska