Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Memoriál Radka Mizlera 2019

23. 09. 2019 Radek Eliska

V sobotu 14.9.2019 se konal další, již osmý ročník vzpomínkového turnaje, věnovaného památce našeho dlouholetého spoluhráče a kamaráda Radka Mizlera. Letošní ročník měl určitá specifika a zároveň potvrdil i každoročne se opakující řekněme tradice. I když ne všechna fakta jsou lichotivá, myslím, že bych je měl uvést, abychom měli ucelený obraz o letošním turnaji.

Specifika:

  • Poprvé jsem celý turnaj zorganizoval, zařídil, odřídil, odsoudcoval, materiálně zajistil, nafotil a vyhlásil sám, za téměř nulové podpory ostatních. Jelikož dlouhodobý parťák Jirka Sobotka, upřednostnil dovolenou a podílel se letos pouze formou materiálního příspěvku.
  • Poprvé se zúčastnili spoluhráči ze starého Kolína (Lojza Salák) a Močovic (Pepa Liška), které známe z letní ligy.
  • Poprvé na turnaji startovala žena resp. dívka – Lucka Vydrová – Elizze Praha/Sadská
  • Poprvé se na turnaj přijel podívat kamarád a krajský činovník Pepa Grill, který si naplánoval cyklovýlet přes Nymburk, díky Pepo, rádi jsme Tě viděli, příště nezapomeň pálku!

Tradice:

  • Tradičně kvalitní obsazení, posledních čtyřech (novodobých) turnajů se pravidelně zúčastňují Tomáš Suchomel, Dan Kloz, Martin Blažek, bratři Kvasničkové, Tomáš Stejskal, Roman Hendrych
  • Tomáš Kokojan jako již tradičně půl hodiny před začátkem turnaje odřekl účast
  • Tradiční nepořádek v šatně a klubovně
  • Tradičně jsem si na turnaji nezahrál ač jsem letos opravdu chtěl, a slíbil to Pláčovi, snad příště
  • Tradiční nezájem mladých hráčů, mladší se ani nepřišli podívat, dva starší po dohrání skupin odjeli domů a kvalitní stolní tenis ve vyřazovacím pavouku ani výsledek turnaje je nezajímali
  • Nejvěrnějším fanouškem je nestárnoucí Venda Vejtruba, který nevynechal ani jeden z posledních čtyř ročníků

Celkově se turnaje letos zúčastnilo 23 hráču z celkem 8 oddílů (Brandýs n/L, Týnec n/L, Loko Nymburk, AfK, Nymburk, TJ Sadská, TTC Žehuň, TJ Sokol Starý Kolín, TJ Sokol Močovice). Největší zastoupení měl domácí oddíl, kdy v barvách Lokomotivy Nymburk nastoupilo celkem jedenáct hráčů. Zatím největší účast domácích borců v historii turnaje. Velmi příjemným překvapením byla účast velkého srdcaře a loňského vítěze Dana kloze, který po dlouhodobém zranění držel pálku po druhé v ruce a přesto se zúčastnil našeho turnaje, Dane díky!

Turnaj byl hrán na čtyři základní skupiny, tři po šesti a jednu o pěti hráčích. Do každé skupiny byl nasazen jeden hráč dle krajského žebříčku (A- Martin Blažek, B- Tomáš Suchomel, C-Dan Kvasnička, D- Dan Kloz). Ostatní hráči byli do skupin nalosováni, což obstarala jediná účastnice turnaje, Lucka Vydrová, ještě jednou díky. Ze skupin postupovali první dva hráči do závěrečného vyřazovacího pavouka.

Bezesporu skupinou smrti byla skupina C, ve složení: Dan Kvasnička, Pepa Liška, Milan Vydra, Sláva Piroutek, Tomáš Stejskal a Roman Hendrych. Po dlouhém a velmi vyrovnaném boji z ní postoupili z prvního místa Pepa Liška a z druhého Sláva Piroutek.

Ze skupiny A (Blažek, Veselý L, Loufek, Hradecký, Salák, Hájek) postoupil z prvního místa favorizovaný Martin Blažek a z druhého Petr Hradecký.

Ze skupiny B (Suchomel, Kvasnička J., Mlejnek, Vydrová, Cincibus ml., Malý) postoupil z prvního místa Tomáš Suchomel a z druhého Honza Kvasnička. Příjemným překvapením bylo třetí místo Lucky Vydrové.

Ze skupiny D (Kloz, Roman Eliška, Cincibus st., Veselý F, Heršálek) postoupil z prvního místa Roman Eliška a z druhého Cincibus st.

Z prvního kola vyřazovacího pavouka postoupili následující hráči:

Suchomel  – Eliška                            3:0

Blažek – Piroutek                              3:1

J.Kvasnička – Cincibus st.              3:0

Hradecký – Liška                              3:2

V prvním semifinále podlehl po krásném a napínavém zápase Tomáš Suchomel Martinu Blažkovi v poměru 3:2, ve druhém zvítězil Honza Kvasnička nad Petrem Hradeckým v poměru 3:0.

V souboji o třetí místo zdola Tomáš Suchomel 3:1 Petra Hradeckého. Ve finálovém souboji následně zvítězil Martin Blažek nad Honzou Kvasničkou v poměru 3:1 a stal se podruhé vítězem tohoto turnaje (první triumf v roce 2016)

Všichni postoupivší obdrželi drobné ceny povětšinou spojené symbolicky s pivem Budvar, které Radek Mizler v restauraci U Gregorů kdysi čepoval.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům a hráčce za to, že se zúčastnili, za jejich sportovní výkony, férový a kamarádský přístup, za to, že turnaj proběhl naprosto v pohodě, bez jakýchkoliv excesů.

Všem účastníkům přeji hodně zdraví a sportovních úspěchů do nadcházející sezóny a když to dobře dopadne, tak nejpozději za rok na Míza Cupu na viděnou.

Letos chudou fotogalerii, vyhlášení jsem třeba opravdu nezvládal nafotit, najdete ve složce galerie.

Za jednočlenný pořadatelský tým

Radek Eliska