Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Letní soustředění mládeže 2021

02. 09. 2021 Tomáš Kokojan

Prázdninové minikempy se na Remanenci konají pravidelně od roku 2018. Nadstavbový tréninkový projekt určený pro mladé hráče Lokomotivy vymyslel šéftrenér akademie Tomáš Kokojan. U dětí oblíbená akce úspěšně proběhla i v letošním roce.

Patrik Košvanec ukázal všem záda

Čtvrtého ročníku třídenního minikempu Lokomotivy Nymburk se koncem července zúčastnilo sedm statečných juniorů a kvarteto trenérů. Kromě stolnětenisového tréninku s pány K. Piroutkem (úterý) a L. Muchou (středa) děti tradičně absolvovaly i doplňkové sportovní aktivity. Konkrétně se jednalo o volejbalový debl, basketbal a tenis, které vedl šéftrenér akademie Tomáš Kokojan osobně. U tenisu mu asistoval jeho „dvorní“ nestárnoucí pomocník a životní parťák Standa Randa (87!), který malým nadšencům „uštědřil“ spoustu dobrých a poučných rad. Jednoznačně nejúspěšnějším sporťákem akce se tentokrát stal Patrik Košvanec, který stylem „one man show“ opanoval všechny bodované disciplíny.

Účastníci soustředění 2021: Patrik Košvanec, Eliška Košvancová, Radek Parvonič, Karolína Parvoničová (milý host), Martin Mizera, Tomáš Holčák a Adam Steinbach.

Trenéři: Květoslav Piroutek, Lubomír Mucha, Tomáš Kokojan a Standa Randa (konzultant).

Výsledkový servis

Nejlepší baskeťáci: Eliška a Patrik Košvancovi.

Nejlepší volejbalisté: 1. Patrik Košvanec, 2. Eliška Košvancová a Martin Mizera.

Turnaj jednotlivců v ping-pongu: 1. P. Košvanec, 2. R. Parvonič, 3. E. Košvancová.

Zajímavost: Všechny děti obdržely z rukou T. Kokojana tzv. alternativní diplomy, kterými byly kopie autorských kreseb z nově připravované knihy pedagoga.

 

MEMO Z HISTORIE SOUSTŘEDĚNÍ – ZAČÁTEK

Premiérový minikemp Lokomotivy Nymburk 2018

Stolnětenisová akademie T. Kokojana z Remanence úspěšně uspořádala svůj historicky první dětský minikemp, když se jednalo o úplně první pokus svého druhu vůbec. Soustředění mělo příměstský charakter a konalo se tři srpnová dopoledne. Na tréninku dětí se po celou dobu podílela čtveřice trenérů, složená výhradně z vlastních oddílových odchovanců, potažmo místních dospělých hráčů. Všechny aktéry sportovního projektu provázela po celé tři dny dobrá nálada, přátelská atmosféra a pohoda. Jediným negativem bylo pouze úmorné horko. Co se samotného sportovního programu týká, stolnětenisový trénink probíhal první dva dny a umně ho koordinoval J. Šimek. Středu dětem oživily základy volejbalu a několik soutěží, čtvrtek byl potom ve znamení basketbalu, streetballu a házení na koš Závěrečné dopoledne sehráli starší účastníci kempu singlový pingpongový turnaj a po něm následovalo volné hraní pro zábavu. Za určitou komickou vložku celé akce lze považovat krátké veřejné vystoupení svérázného Filouse. Tento excentrický chlapík přispěl svojí imaginární troškou do mlýna podivným a emotivně laděným prohlášením, obsahujícím jakési výchovné prvky na adresu juniorů, čímž zmátnul několik dětí i dospělých. Příměstský kemp byl důstojně zakončen v pátek oficiálním ceremoniálem. Nejprve byly předány diplomy všem mladým oddílovým nadějím. Posléze následovalo verbální zhodnocení celého soustředění, o které se společnými silami postarali J. Šimek a T. Kokojan. Z obou monologů jasně vyplynulo, že všechny děti udělaly za pouhé tři dny další herní i taktický posun. Malé začátečnice potom byly seznámeny se základy stolního tenisu. Závěrem ještě nutno pochválit všechny chlapce i děvčata za velmi snaživé výkony a slušné chování. Kolektiv trenérů taktéž děkuje rodičům dětí, především pak paní Minaříkové, Košvancové a Da Silva, za vzornou a milou spolupráci.  A co úplně na konec? Těšme se společně na soustředění 2019.

Fakta soustředění

Termín: 1. – 3. 8. 2018 /středa – pátek/.

Účastníci: Martin Minařík, Teodor Končický, Patrik Košvanec, Eliška Košvancová, Daniel Havel, Inés Da Silva, Tereza Minaříková.

Výsledky turnaje: 1. Minařík, 2. Končický, 3. Košvanec. Hvězda turnaje E. Košvancová, která zahrála velmi dobře, když navíc jen těsně a po velkém boji prohrála s Končickým a Košvancem boje o medaile.     

Trenéři: J. Šimek, S. Randa a J. Heršálek. Šéftrenér: T. Kokojan.

 

Tomáš Kokojan