Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Krajský přebor zachráněn!

11. 05. 2019 Radek Eliska

Po sérii peripetií a těsných proher v letošní stolně-tenisové sezóně se A-družstvo nymburské Lokomotivy propadlo až do závěrečné baráže o udržení v krajském přeboru druhé třídy, která se konala 27.4. 2019 ve Všetatech.

Prognózy nevypadaly moc dobře, neboť bylo už týden dopředu jasné, že se A-mužstvo nebude moci stoprocentně opřít o své tradiční hráče Milana Kyncla a Pepu Třešňáka. Taktéž systém, kterým se baráž hraje, čtyři družstva a zápasy každého s každým během jednoho dne, družstvu s vyšším věkovým průměrem příliš nakloněn nebyl. Jediným pozitivním faktem bylo to, že z kolínského okresu nechtěl nikdo postoupit do krajské soutěže, tudíž se v krajském přeboru udrží dvě družstva z výše zmiňované baráže. Vzhledem k těmto okolnostem jel náš A-Tým do Všetat v poměrně velkém počtu, neboť pokusit se zachránit krajskou soutěž vyrazili i náhradníci z nižších okresních soutěží. Nutno s povděkem podotknout, že se zúčastnili i tři nymburští fanoušci pod vedením charismatického Tondy Mlejnka. Bohužel celý boj o záchranu včetně baráže, až na jednu výjimku, vypustil talentovaný Tomáš Stejskal, což pro mne osobně bylo poměrně velkým zklamáním. Myslím, že v tomto věku už by si mohl uvědomit, že nelze od oddílu pouze brát, ale když je potřeba, je nutné mu také něco vrátit, třeba pomoci k záchraně krajské soutěže na úkor vlastních volnočasových aktivit, nota bene, v případě, kdy by měl v krajské soutěži již pravidelně nastupovat, osobně tento postoj a nechuť hrát za A-mužstvo nechápu.

Abych mnoho neodbočoval, Nymburáci dorazili do Všetat v následující sestavě:

Sláva Piroutek, Milan Kyncl, Zdeněk Hájek, Pepa Třešňák, Jirka Šimek, Radek Eliška, posléze přijeli ještě Tomáš Kokojan a Luboš Mucha.

První zápas odehráli Nymburáci  s TJ Slavoj Obecnice B. Náš A-Tým nastoupil v základní sestavě (Piroutek, Kyncl, Hájek, Třešňák) a zvítězil nad nelehkým soupeřem poměrně výrazným rozdílem a to v poměru 10:3. Jednotliví hráči se na vítězství podíleli následujícím počtem bodů: Piroutek 3/0, Kyncl 2/1, Třešňák 2/1, Hájek 1/1. Výkon byl podpořen ještě vítězstvím v obou čtyřhrách, což vedlo k celkovému důležitému vítězství. Ve druhém zápase zdolal papírový favorit TJ Sokol Všetaty A borce z TJ Sokol Žebrák v poměru 10:4.

Bohužel po tomto zápase musel odjet Milan Kyncl a navíc ještě následovala hodinová pauze, která se vzhledem k nemožnosti jiného, většího občerstvení,  např. oběd, než v nedaleké, neútulné, hostům nepřející cukrárně, zdála být nekonečná. Potěšujícím faktem byl přístup Pepy Třešňáka, který ač proklamoval, že musí odjet po prvním zápase, nakonec zůstal a pomohl mužstvu v dalších bojích.

Ve druhém zápase náš A-tým čekal favorizovaný domácí tým Všetat , který v loňské sezóně sestoupil z KP1. Za tento tým nastoupil i bývalý hráč nymburské Lokomotivy Milan Kulíšek. Namísto Milana Kyncla nastoupil v základní sestavě nymburské Lokomotivy Jirka Šimek. Zde se jednalo již o trochu větší drama. Únava z pořádné porce zápasů  se podepsala i na Slávovi Piroutkovi, kterého po čtyřhře a dvou zápasech střídal Tomáš Kokojan. Nutno konstatovat, že po týmovém výkonu se podařilo našim chlapcům zvítězit nad domácím mužstvem Všetat v poměru 10:6. Absolutorium v tomto zápase zaslouží Pepa Třešňák a velké překvapení zápasu Zdeněk Hájek, kteří v tomto zápase neztratili žádné utkání. Už od začátku bylo jasné, že půjde o těžký, vyrovnaný zápas. O body ve čtyřhrách se oba týmy svorně podělily. Následně naši dva nejmladší benjamíci J Hájek a Třešňák deklasovali své soupeře a podpořeni body Slávy Piroutka  a Jirky Šimka dotáhli zápas do vítězného konce. Body našeho týmu: čt.1 (Piroutek, Šimek), Třešňák 4/0, Hájek 3/0, Piroutek 1/1, Šimek 1/3, Kokojan 0/1. Po tomto vítězství vzhledem k výsledku druhého zápasu kde TJ Slavoj Obecnice B zdolal TJ Sokol Žebrák 10:5, bylo jasné, že Lokomotiva Nymburk baráž vyhraje a kraj udrží!!!

V posledním zápase, který už nemohl mít vliv na konečné pořadí, hráči nymburské Lokomotivy s přehledem zvítězili nad TJ Sokol Žebrák v poměru 10:3. V tomto zápase dostali příležitost kromě Třešňáka s Hájkem i náhradníci, nutno podotknout,  že soupeř i tři utkání skrečoval. Velkým překvapením byl výsledek druhého zápasu o druhé místo baráže a tudíž udržení v KP2, kde TJ Slavoj Obecnice B porazil Všetaty v poměru 10:6 a poslal domácí tým s konečnou platností do okresního přeboru.

Na závěr bych chtěl všem hráčům a fanouškům, kteří se účastnili závěrečných bitev našeho A-týmu velmi poděkovat za výkony a účast. Mě osobně velmi potěšilo, že se Lokomotiva dokázala až na výjimky semknout a předvedla týmového ducha. Který mnohdy sice dříme velmi hluboko ukryt, nicméně v boji o sestup, kdy to bylo nejvíce potřeba, se projevil.

Radek Eliska