Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Krajský přebor mladších žáků v Sadské

15. 03. 2017 Lubomír Mucha

Krajský přeborník mladších žáků na Lokomotivu Nymburk

V sobotu 11. 3. 2017 se konaly Krajské přebory jednotlivců mladšího žactva a Lokomotiva ani tentokrát nevyšla na prázdno. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen, vždyť prvních 6 nasazených chlapců figuruje do 45. místa republikového žebříčku a mezi dívkami byly všechny 3 Středočešky z nejlepší dvacítky.

Jediný náš zástupce- Pavel Sláčal  vybojoval dva cenné kovy. Ve čtyřhře chlapců spolu s Janem Pisárem z Rakovníka ve finále proměnili až 6 mečbol a v pěti setech porazili nejvýše nasazenou a sehranou dvojici ze Slaného (Chadima, Černý) a obhájili titul z loňského roku. Ve smíšené čtyřhře spolu s Lucií Vydrovou ze Sadské nestačili v semifinále na pozdější vítěze Botková (Ml. Boleslav) Černý a brali bronz.

V jednotlivcích se Pavel k medaili neprobojoval. Vstupoval do turnaje jako 5. nasazený hráč, to potvrdil a také tak na děleném 5.-6. místě skončil. Základní skupinu dokázal vyhrát, když přehrál výše nasazeného Vojnu (4.). V prvním kole A  finále pak porazil dalšího výše nasazeného hráče Chadimu (3.) a postoupil do semifinále. Tam už nestačil na 2. hráče  Martina Černého. Ale protože se tento turnaj hraje ve finále na dvě porážky, putoval do kola poražených. Tam se mu bohužel už tak nedařilo a prohrál s Chaloupkou (6.), který to dotáhl až k bronzu. Titul přeborníka získal nejvýše nasazený Jan Pisár.

Lucka Vydrová ze Sadské získala medaili ve všech disciplínách. K bronzu s Pavlem v mixu přidala stříbro ve čtyřhře dívek a bronz v jednotlivcích za Pisárovou a vítězkou Botkovou.

Je škoda, že když se přebory konaly v pouze 10 km vzdálené a nám známé herně v Sadské, se z početné skupiny našich mladších žáků (Hájek, Svoboda, Minařík, Veselý) nikdo další nezúčastnil. Tito hoši patří podle regionálních bodovacích turnajů k nejlepším na okrese a tak mohli jet poměřit síly s vrstevníky Středočeského kraje.

Lubomír Mucha