Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Konec první poloviny soutěže ročníku 2018/2019 – Loko C

13. 12. 2018 Tomáš Kokojan

AFK Nymburk „B“ – Lokomotiva Nymburk „C“

Tým vedený krajskými „odpadlíky“ J. Šimkem a T. Kokojanem válčí v nejvyšší okresní soutěži o každičký bod. Mužstvo, od počátku letošního soutěžního ročníku decimované zraněními a nekázní některých plejerů, v posledních třech špílech plně zabodovalo pouze doma s Lysou nad Labem. Poměrně šťastné vítězství utáhli výše jmenovaní, Šimek s Kokojanem, když první z borců vyhrál v tomto důležitém měření sil úplně všechno (včetně deblu s Mlejnkem) a „Kokos“ díky silnému „morálu“ uspěl ve třech singlových pětisetových bitvách. Po jednom bodíčku přidali předseda Mucha a stále se lepšící D. Rufer.

Tomuto druhému rezervnímu mužstvu Lokomotivy se bodově opět zadařilo v minulém, právě odehraném kole, když postarší chlapíci (věkový průměr kolem šedesáti let!) doslova vydřeli, a to navíc na horké půdě AFK „B“, solidní remízu. Povedlo se jim to i přes zranění Muchova zádového trapézu, díky čemuž tento veterán s bolestivou grimasou ve své ztrhané tváři, absolvoval pouze čtyřhru a jednu dvojhru. Náhradník Mlejnek starší se sice posléze enormně snažil, dřel a rotoval, avšak ke kýženému a vysněnému singlovému „škubanci“ v elitní okresní soutěži to bohužel opět nevedlo. Matador se nakonec musel spokojit s jediným vyhraným setem. Vytouženou plichtu nakonec opět zařídili stolně-tenisoví predátoři T. Kokojan se „Šímou“, kteří dohromady posbírali parádních osm bodů z celkových devíti. Kokojan vyhrál všech pět svých špílů (včetně deblu s vetchým předsedou) a Šimek uspěl ve třech singlech. Důležitý devátý bodík tentokrát přisunul navrátilec R. Hendrych, jehož forma půjde postupem času jistě nahoru. Roman bojoval a podal velmi dobrý výkon. Nutno ještě podotknout, že zálabským veteránům tentokrát nejvíce škodil zkušený „trávař“ P. Kraus, který si suše pohrál s trojicí svých soupeřů a „Kokosovi“ podlehl jen těsně. Skvadra z Remanence v současnosti okupuje celkově osmé místo tabulky OP I. třídy. V posledním kole ji čeká těžká existenční bitva v Seleticích.

Co se individuálních výsledků ve dvouhře borců Lokomotivy Nymburk „C“ týče, stojí si zatím nejlépe Kokojan se Šimkem. Jejich osobní zápasová bilance, a to z hlediska vítězných špílů, přesahuje pěkných šedesát procent („Šíma“ 65 % a „Kokos“ 70 %). Luboš Mucha zatím vybojoval sedm singlových triumfů z 24 zápasů (29 procent), „Panák“ Rufer, alias „anťákový“ houževnatý bojovník, triumfoval v pouhých dvou špílech ze 13 a potahový virtuóz A. Mlejnek starší na své premiérový singlový úspěch stále trpělivě čeká (zápasová bilance 0:14). Do konce první poloviny soutěže zbývá odehrát dvě kola.

Seletice – Lokomotiva Nymburk „C“

Seletická mise splněna. Díky Bohu! Nymburské „céčko“ Lokomotivy urvalo na palubovce jednoho z kandidátů sestupu, a to v posledním kole první soutěžní poloviny, cenné vítězství (12: 6). Díky tomu tak chlapci z Remanence odskočili na šest, respektive na sedm bodů, svým pronásledovatelům z pásma sestupu a konce tabulky. Na jednu bránu to ale rozhodně nebylo, kdyby totiž vesnický frontman L. Dudla měl více štěstí a J. Šmelhaus o trochu více pohybu, mol mít špíl klidně i remízový charakter. Klíčovým rozdílovým hráčem se nakonec stal A. Mlejnek ml., který porazil dva ze svých tří soupeřů a tím získal rozhodující body. Šimek s Kokojanem si udrželi slušný standart v rámci posledních tří měření sil, když prvně jmenovaný triumfoval třikrát a Kokojan vyhrál dokonce všechny čtyři singly. Dobrý předseda Mucha, který přidal alespoň jeden bodík, stále hledá ztracenou zápasovou formu, když herní pohodu a klid mu v mistrovských špílech komplikuje především tzv.  „sádra“ (ztuhlá levá horní končetina držící „pálečku“). V celkovém hodnocení individuální singlové výkonnosti se Šimek s Kokojanem drží kolem 70%, novic a navrátilec Mlejnek mladší vyhrál dva zápasy ze šesti, což je povzbudivé. Jeho úspěšnost by však měla jít s přibývajícími zápasovými zkušenostmi nahoru. Mužstvo ovšem vyhráno v boji o udržení ještě zdaleka nemá, neboť Lysá nad Labem začala v posledních špílech pravidelně bodovat.

Tomáš Kokojan