Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

DŮSTOJNÉ ROZLOUČENÍ S VLADISLAVEM „RUFÍNEM“ RUFEREM

04. 01. 2023 Tomáš Kokojan

Stolní tenisté Lokomotivy Nymburk se o vánočních svátcích sešli ve své kmenové herně na Remanenci, aby se důstojně rozloučili a zavzpomínali na bývalého dlouholetého parťáka V. Rufera. Samotná akce se skládala ze dvou částí. Nejprve se uskutečnil losovaný turnaj čtyřher ze dvou výkonnostních košů. Druhou fází bylo společné posezení v klubovně, kde se především vzpomínalo na fajn kamaráda a spolehlivého spoluhráče „Rufína“. Vladislav Rufer hrál v dobách své největší slávy divizi a několikrát zaskočil jako náhradník i ve druhé lize. Dlouhá léta nastupoval v krajském přeboru a posledních dvacet let úspěšně válel ve vyšších okresních soutěžích. Vláďa patřil mezi tři nejúspěšnější oddílové superveterány posledních třiceti let a v oddíle měl několik velmi dobrých kamarádů. Nikdy neodmítl žádného začátečníka a proslul svými různorodými hráčskými grimasami, kterými s chutí trestal své soupeře. Jeho nejoblíbenějším sparingpartnerem nového milénia nebyl nikdo jiný než S. „Cháron“ Randa (88). V klubu neměl nepřátel, a ačkoliv toho moc nenamluvil, patřil mezi vyhledávané oddílové společenské týpky. O organizaci turnaje se postarali P. Plachý s T. Kokojanem. Duo promotérů tímto děkuje milé paní Evě (manželka Vladislava)i dobrým synkům „Rufína“ za občerstvení, které rodina pro účastníky akce vlastnoručně připravila.

Závěrem bych rád dodal toto:

„MILÝ RUFÍNO, MY KAMARÁDI A HRÁČI LOKOTKY JSME TĚ MĚLI VŠICHNI RÁDI A CHYBÍŠ NÁM TADY. NIKDY NA TEBE NEZAPOMENEME, NEBOŤ JSI NAVŽDY ZANECHAL STOPU V NAŠICH PINGPONGÁŘSKÝCH SRDCÍCH“.

 

MEMORIÁL V. „RUFÍNA“ RUFERA: TURNAJ S KLIKOU OPANOVALI „KOKOS S VOSTOKEM“.

Hrálo se tradičně na čtyři hrané sety a nejspravedlivějším systémem každý s každým. Vzájemné špíly prvních tří dvojic byly velice vyrovnané a poslední, de facto finálový souboj nakonec rozhodl herně obrozený „Vostok“ z Ukrajiny, který je novou oddílovou akvizicí. Za nepříznivého stavu a již téměř ztraceného posledního zápasu s Dudlou a Vejtrubou mu to začalo na konci druhé sady doslova „lepit“ a celý souboj otočil ve prospěch své dvojice. Chlapík by měl od ledna v barvách Lokomotivy zasáhnout i do oficiálních okresních soutěží.

Konečné pořadí: 1. T. Kokojan + Kolja „V“, 2. L. Dudla + V. Vejtruba, 3. D. Rufer + J. Heršálek, 4. P. Plachý + F. Jakubec, 5. M. Boubín + M. Svoboda.

 

Tomáš Kokojan