Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis

TJ Lokomotiva Nymburk

Stolní Tenis TJ Lokomotiva Nymburk

4. okresní bodovací turnaj mládeže

08. 03. 2017 Jiří Sobotka

I čtvrtý bodovací turnaj se stal úspěchem našich mladých hráčů

V neděli 5. 3. 2017 jsme v naší herně na Remanenci pořádali čtvrtý okresní bodovací turnaj mládeže. Oproti předchozímu turnaji, kdy jsme přivítali 21 žáků, se nyní startovní pole rozšířilo na 27 žáků, z toho 16 mladších a 11 starších. Opět nejvíce jich bylo z našeho oddílu. Soutěžili i nejvýše nasazení hráči, kteří se minulého turnaje z nejrůznějších důvodů nezúčastnili – v starších žácích Tomáš Stejskal, v mladších žácích Pavel Sláčal a Lucie Vydrová.

Turnaj skončil pro mladé hráče našeho oddílu ještě lépe než ten předchozí. Vždyť v každé kategorii byli ze čtyř semifinalistů vždy tři hráči našeho oddílu! Vklínit se dokázalo jen duo ze Sadské, Lucie Vydrová a Ondřej Žežule.

V rámci soubojů mladších žáku se nejzajímavějším zápasem jevil semifinálový zápas mezi Lucií Vydrovou a Tomášem Svobodou. Ve vyhecované atmosféře herně velmi kvalitního zápasu se oba hráči po celou dobu přetahovali o každý míček, aby nakonec překvapivě slavil těsné vítězství 3:2 náš Tomáš Svoboda. Suverénním vítězem se ovšem stal Pavel Sláčal, jenž po hladkém vítězství v semifinále nad Martinem Minaříkem zdolal ve finále i Tomáše Svobodu. Pavel by jistě měl na to, aby usiloval o jedno z předních umístění ve vyšší kategorii starších žáků.

V té zůstali v semifinále na štítu svých soupeřů bratři Michal a Martin Falberovi a obsadili shodně třetí místo. V zajímavém finále pak Ondřej Žežule zvrátil zápas proti našemu Tomáši Stejskalovi, s nímž prohrál ve finále prvních dvou bodovacích turnajů, a nakonec se radoval z vítězství 3:2. Tomáš se nedokázal plně vyrovnat s Ondřejovou trávou a pestřejší hrou a jeho tvrdší útok se tentokrát neprosadil.

Turnaj opět probíhal bezproblémově, všichni medailisté se znovu radovali z pěkných cen, které obdrželi společně s medailemi a diplomy. Drobné občerstvení měl opět na starosti Radek Eliška. Turnaj řídila dvojice Jiří Sobotka a Zdeněk Hájek za pomoci Radka Elišky a Miloslava Kyncla. Průběh turnaje je znovu zachycen ve fotogalerii pořízené Radkem Eliškou. Jen škoda, že z osobních důvodů nemohl celý průběh sledovat trenér mládeže Tomáš Kokojan, který většinu našich hráčů trénuje, takže jejich úspěch je pro něj jistě velkým zadostiučiněním a nemohl si ho tudíž vychutnat plnými doušky.

Posledním turnajem mládeže, který náš oddíl v této sezóně pořádá, je TOP starších žáků, na němž si to rozdá osm nejlepších starších žáků z našeho okresu v systému každý s každým. Zveme všechny příznivce na 1. 4. se začátkem v 9.00 hodin.

Jiří Sobotka